Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa piirid on suletud, aga illegaalsed immigrandid on endiselt teretulnud!

-
23.03.2020
Kontroll Saksa-Poola piiril.
© Scanpix

Maailma riigid sulgevad koroonaviiruse tõttu järjest oma piire; seda on teinud ka Saksamaa, kuid paraku ainult turistidele. Asüülitaotlejad ja illegaalsed migrandid on endiselt teretulnud.

Kui oled turist Ameerikast, Suurbritanniast, Prantsusmaalt või kusagilt mujalt, siis sind ilma mõjuva põhjuseta riiki sisse ei lasta. Kuid kui oled illegaalselt Euroopasse saabunud migrant Aasiast, Lähis-Idast või Aafrikast, siis on uksed sulle valla, kirjutab Saksa väljaanne Junge Freiheit.

Saksamaa sulges möödunud nädalal oma maismaapiiri kõigile Prantsusmaalt, Luksemburgist ja Šveitsist saabuvatele inimestele, toimib ainult kaubavahetus ning piiriületus on lubatud ainult väga mõjuval põhjusel. Samas on Saksamaa siseministeerium kinnitanud, et asüülitaotlejad on Saksamaal sissesõidukeelust hoolimata endiselt teretulnud.

Junge Freiheiti teatel tähendab see reaalselt seda, et kui migrant on sisenenud näiteks Itaalia või Kreeka kaudu illegaalselt Euroopa Liidu Schengeni alasse, on tal endiselt võimalus paluda Saksamaal asüüli ning tal on lubatud lahkuda oma asukohariigist, et esitada taotlus Saksamaa territooriumil.

Saksamaa siseministeeriumi esindaja sõnul ei ole selles osas midagi muutunud: „Saksamaa EL-i välispiiril [lennujaamades ja sadamates] toimub [asüüli]protseduuride läbiviimine nii nagu ikka.“ Sama kehtib ministeeriumi kinnitusel ka Schengeni sisepiiridel.

Tegelikkuses tähendab see seda, et Saksamaa valitsus peab teiste EL-i riikide kodanikke koroonaviiruse tõttu ohtlikeks, kuid migrandid ei kujuta endast nende silmis mingit riski, seda niikaua, kuni osatakse kasutada sõna „asüül“.

Saksamaa niisugune hoiak on üsna arusaamatu, eriti kui mõelda praegu Saksamaal valitsevale olukorrale – migrandikeskustes olevad sisserändajad protesteerivad koroonaviirusest tingitud piirangute vastu, korduvalt on rünnatud politseinikke ja keskuste töötajaid ning vähemalt ühel korral on avalikult lehvitatud ka ISIS-e lippu.