Saksamaa president usub, et sõnavabadusega on kõik korras, kabareekunstnik aga näeb selget langust

Maailm,
©EPA/Scanpix
Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier.

Alljärgnevad lood kahest väljaandest näitavad, kuidas suhtuvad sõnavabaduse piiramisse mõned Saksa kultuuriinimesed ja kuidas võimupoliitikud.

Kabareekunstnik Dieter Nuhr on üks neist Saksamaa kunstiinimestest, kes ujuvad veel peavoolule vastu, ja ta kritiseerib sakslaste hoiakuid ülemaailmsetes küsimustes, nimetades neid eelduslikeks. “Saksamaal arvatakse endiselt, et iga inimene peab maailma päästma. Kuid maailm ei taha meid ennast päästma. Hiinas ei hüüa keegi: “Oh, meil on probleemid, kas sakslased ehk aitaksid meid? ‘ Olen reisides õppinud, kui eelduslik see suhtumine on,” rääkis ta ajalehele Tagesspiegel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

59-aastase Dieteri arvates on väljendus- ja sõnavabadus Saksamaal langustrendis. “Kui ütlete midagi sellist, mis on vastuolus peavoolu arvamusega, ei lähe te vangi, vaid nad üritavad teid massiga sotsiaalselt hävitada. Kui oled juba vääraks sildistatud, saad edaspidi vaid solvamisi ja ähvardusi kuulda.”

Lisaks tema sõnutsi Saksamaal arvukalt inimesi, kellel endal pole mingit seisukohta, kuid nad on varmad teisi hukka mõistma, teades ka seda, kuidas neid üldsuse rünnakute  objektiks sättida.

Nuhr, kes oli varem juba Greta Thunbergi üle nalja viskamise eest hukkamõistu sihtmärgiks saanud, kuulutas, et ta trotsib kabareekunstnikuna massitrende.

“Lasen moraalitsemisel ja reaalsusel põrkuda. Ma teen naeruväärseks need, kes arvavad, et nad teavad kõike. Ma ei näe mõtet tavapäraseid ootusi teenida. Mulle meeldib pealtnäha “õigeid” asju tegelikena näidata, kuid ma pean kinni ka headest tavadest,” rääkis ta. (Junge Freiheit)

President Frank-Walter Steinmeier seevastu ei näe, et Saksamaal sõnavabadus ohus oleks. “Riigis puudub arvamuste tsensuur ega pole ka keelepolitseid,” ütles Steinmeier Hamburgis ülikooli rektorite konverentsi aastakoosoleku avamisel. “Kes väidab seda valet, see eksitab inimesi.”

Samas lisab Steinmeier ikkagi, et kõik oma arvamuse avaldajad peavad arvestama, et seda kontrollitakse ja vastuolulisuste eest tuleb vastutust kanda. Ta räägib ka sellest, et arvamustes ei tohtivat kedagi diskrimineerida ja õigustab karistusi “keelelise vägivalla” eest, samuti väidab, et poliitkorrektsus olevat ära hoidnud palju diskrimineerimisi. (Epoch Times)

One commentOn Saksamaa president usub, et sõnavabadusega on kõik korras, kabareekunstnik aga näeb selget langust

  • Avatar

    Sõna on vaba – nagu ütles üks potisoenguga tädi. Selle vaba sõna kasutamine on aga juba omaette teema.
    Kui ütled “vale” sõna saad reaalselt “vastu kurki” ja seda heal juhul.
    Nagu võivad tõendada Robert Faurisson, David Irving, Ernst Zündel ja lugematu hulk teisi kes vaba sõna eest (ka) vanglas istuvad.
    Eriti käib see Saksamaa kohta kus istub vaba sõna eest – Euroopa suhtes- kõige rohkem inimesi vangis.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused