Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa tahab lõpetada süürlastest pagulaste puhkused „ohtlikul kodumaal“

-
28.08.2019
Merkeli-Saksamaa on tuntud süürlaste poputajana, kuid see aeg tundub lõppevat.
© AFP/Scanpix

Saksamaa siseminister Horst Seehofer soovib võtta ära põgenikustaatuse neilt süürlastelt, kes külastavad puhkuse ajal regulaarselt oma kodumaad.

Esialgu puuduvad küll täpsed andmed selle kohta, kui palju selliseid süürlasi on, kuid intervjuus Bild am Sonntagile ütles Seehofer, et Süüriast saabunud põgenikud, kes käivad Süürias puhkamas, ei ole ilmselgelt oma kodumaal enam ohus ja neilt tuleb põgenikustaatus ära võtta.

Probleem on juba aastaid teada, kuid seni ei ole selles osas Saksamaal suurt midagi ette võetud. Ehkki ka praegu lubab seadus kodumaad külastavatelt põgenikelt asüülistaatuse ära võtmist, on sellised juhtumid olnud siiani siiski väga harvad. Näiteks põgenikud, kes pöörduvad kodumaale tagasi vaid lühiajaliselt, matustele minemiseks võiks raskesti haige lähedase külastamiseks, ei ole siiani pidanud pelgama põgenikustaatusest ilma jäämist.

Kaitsest võib jääda ilma kolmel põhjusel: esiteks, kui asüüli põhjus on ära langenud, st kui päritoluriigis on olukord stabiliseerunud ja ohtu enam ei ole. Teiseks, kui selgub, et põgenikustaatus on antud valedel alustel, nt kui asüülitaotleja on esitanud enda kohta valeandmeid või ta ei olegi põgenenud enda poolt nimetatud sõjapiirkonnast. Ja kolmandaks, kui põgenik paneb korda kuriteo või mõne muu seadusrikkumise, mh võtab ette seadusega mitte lubatud pikema külastuse oma asukohariiki.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer