Saksamaa tahab lõpetada süürlastest pagulaste puhkused „ohtlikul kodumaal“

Maailm,
©AFP/Scanpix
Merkeli-Saksamaa on tuntud süürlaste poputajana, kuid see aeg tundub lõppevat.

Saksamaa siseminister Horst Seehofer soovib võtta ära põgenikustaatuse neilt süürlastelt, kes külastavad puhkuse ajal regulaarselt oma kodumaad.

Esialgu puuduvad küll täpsed andmed selle kohta, kui palju selliseid süürlasi on, kuid intervjuus Bild am Sonntagile ütles Seehofer, et Süüriast saabunud põgenikud, kes käivad Süürias puhkamas, ei ole ilmselgelt oma kodumaal enam ohus ja neilt tuleb põgenikustaatus ära võtta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Probleem on juba aastaid teada, kuid seni ei ole selles osas Saksamaal suurt midagi ette võetud. Ehkki ka praegu lubab seadus kodumaad külastavatelt põgenikelt asüülistaatuse ära võtmist, on sellised juhtumid olnud siiani siiski väga harvad. Näiteks põgenikud, kes pöörduvad kodumaale tagasi vaid lühiajaliselt, matustele minemiseks võiks raskesti haige lähedase külastamiseks, ei ole siiani pidanud pelgama põgenikustaatusest ilma jäämist.

Kaitsest võib jääda ilma kolmel põhjusel: esiteks, kui asüüli põhjus on ära langenud, st kui päritoluriigis on olukord stabiliseerunud ja ohtu enam ei ole. Teiseks, kui selgub, et põgenikustaatus on antud valedel alustel, nt kui asüülitaotleja on esitanud enda kohta valeandmeid või ta ei olegi põgenenud enda poolt nimetatud sõjapiirkonnast. Ja kolmandaks, kui põgenik paneb korda kuriteo või mõne muu seadusrikkumise, mh võtab ette seadusega mitte lubatud pikema külastuse oma asukohariiki.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused