Saksamaa ühiskond keerab üha enam massimigratsiooni vastu

Maailm,
©AFP/Scanpix
Saksamaa on mattunud igakülgsesse vägivalda. Pildil islamisti konvoeerimine.

Hiljuti teatas Saksamaa, et võtab vastu migrante Kreekast, sealhulgas just lapspõgenikke, kuid ühiskond seda soovi eriti ei jaga.

Veidi vähem kui kolmandik sakslastest (32 protsenti) toetab seda, et Saksamaa võtaks fikseeritud pagulaskvoodi alusel Kreeka-Türgi piirialalt vastu migrante. Uuringufirma Insa küsitluse kohaselt oli 44 protsenti kodanikest selle vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

15 protsenti ei omanud selles küsimuses kindlat suhtumist, üheksa protsenti ei vastanud. Pagulaskvootidega mittenõustumine on tugevam Saksamaa idaosas. Kui vanades liidumaades toetas pagulaskvootide vastuvõtmist 34 protsenti (42 protsenti vastu), siis uutes föderaalsetes osariikides oli see protsent 26 protsenti (vastu oli 53 protsenti).

Erakondade toetajate vahel on samuti selged erinevused. Pagulaskvooti toetavad peamiselt roheliste valijad (63 protsenti poolt ja 22 protsenti keeldujaid), neile järgnevad sotsiaaldemokraadid ehk SPD (48 ja 32 protsenti) ja vasakpoolne Linken partei (46–33 protsenti).

Enamik teiste parteide toetajaid kvootidega valdavalt ei nõustu. Kõige selgemalt eristus AfD toetajate vastuseis (kümme protsenti poolt, 87 protsenti vastu), millele järgnesid FDP pooldajad (25 protsenti poolt, 60 protsenti vastu). CDU/CSU valijate hulgas oli 31 protsenti poolt ja 46 protsenti vastu.

Allikas: Junge Freiheit

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused