Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Saksamaad ähvardab kaitsepartnerina usutavuse kaotamine

-
02.06.2018
Jens Stoltenberg, Donald Trump, Mike Pence
© AP/Scanpix

Saksamaad ähvardab partnerina usutavuse kaotamine, sest ta ilmselt ei suuda napi rahastuse tõttu täita kõiki oma kaitsealaseid lubadusi ega bundestagi soove, ütles Saksa mõttekoja SWP mõttekoja vanemteadur Claudia Major laupäeval Lennart Meri konverentsil.

Rääkides NATO-s tehtud lubadusest viia kaitsekulutused 2 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), lausus Major, et kuigi Saksa riigieelarves kaitsekulutused mõnevõrra suurenevad, siis 2 protsendist jääb esialgu tublisti puudu ja pole teada, kas tõus jätkub.

See tähendab, et Saksamaa ilmselt ei suuda täita kõiki oma kaitselubadusi ega Euroopa koostööplaane. Selle peamine tagajärg on „partnerina usutavuse kaotamine”, rõhutas Major.

Saksamaa püsib Euroopa kaitses ja solidaarsuses keskselt tähtsana ning kui Saksamaa taganeb oma lubadustest, siis mõjutab see kogu Euroopat, lisas ta.

Saksamaa Ja Prantsusmaa suutmatust ja tahtmatust panustada NATO ühiskaitsesse on korduvalt kritiseerinud ka USA ja president Donald Trump. Selline ebamõistlik olukord ja teiste seljas elamine ei saa kaua kesta.

BNS