Saksamaal kasvas migrantide arv mullu rekordtasemele – veerand elanikkonnast on võõrpäritolu

Saksamaal kasvas sisserändajate ja nendega suguluses olevate inimeste arv mullu 8,5 protsendi võrra, selgus teisipäeval raportist.

Mõne teise riigi kodanikuna sündinud või vähemalt ühe immigrandist vanemaga inimesed moodustasid Saksamaa elanikkonnast 22,5 protsenti. Kokku elas Saksamaal raporti järgi 82,4 miljonit inimest.

Tegemist on suurima tõusuga alates sellest, kui vastavaid andmeid koguma hakati 2005. aastal.

Saksamaal kasvas Lähis-Idast ja mujalt saabuvate sisserändajate arv hüppeliselt 2015. ja 2016. aastal, mis tõi kaasa kantsler Angela Merkeli valitsuse populaarsuse languse ja toetuse kasvu rahvuslastele.

Septembrikuiste üldvalimiste eel on aga Merkeli konservatiivide (CDU) toetus kasvanud ja migratsioonivastase Alternatiiv Saksamaale (AfD) populaarsus võrreldes eelmise aastaga hakanud langema.

Sisserändajatest on Saksa kodakondsus 52 protsendil, nendest 42 protsenti sündis Saksa kodanikuna.

Suurim arv immigrante saabub Saksamaale jätkuvalt Euroopast. Lähis-Ida juurtega elab Saksamaal 2,3 miljonit inimest.

Raporti jaoks küsitleti umbes 800 000 inimest.

AP – BNS

FOTO: Scanpix

Kommentaarid

2 thoughts on “Saksamaal kasvas migrantide arv mullu rekordtasemele – veerand elanikkonnast on võõrpäritolu

  1. Jaan says:

    Toivo.Näost on hoopis näha et on süüdimatu debiilik kes ei saa ilmselt arugi kus ta parasjagu viibib ja mis üldse ümberringi toimub! Vaevalt ta sedagi mõistab mis teda ja Saksamaad lõpus ootab ning kui kiiresti see lõpp saabub! Kõik islami usk ongi oma olemuselt radikaalne kui hetkel ei ole siis on ainult aja küsimus kui kohe on. Islami kogukondi moodustada lasta ei tohi ja templeid mille seinte varjus salaja usuvaenu teiste uskude vastu õhutada oleks võimalik ka lasta ehitada ei tohi. Siis on rahu meiega ja me ei pea tulevikus kartma et võhivõõras kultuur meie laste elu ära hävitab. Peaksime väga tänulikud praegu olema Poolale, Tsehhile, Ungarile, Austriale et see suur mass sihituid kuritegelike hulguseid piiridel kinni peeti kes endast kõikjale veel lisaks suure prügipasa rea kõikjale maha jätsid. Euroopas oleks pidanud ära kasutama neid suure isamaasõja aegseid koonduslaagrite territooriume selle kuritegeliku hullukarja ohjeldamiseks. ÜRO abi kohale ja las istuvad nii kaua kui selgub kes nad kõik on sellised ja mis põhjusel tegelikult riigipiire rikkusid sest nad on tegelikult kõik piiririkkujad, seega kurjategijad. Kultuurne inimene tuleb piiripunkti või saatkonda ja palub mingil põhjusel asüüli. Asja uuritakse ja otsustatakse mis saab.
    Samas oleks NATO vägedega saanud vastaskaldal ka puhver tsooni luua ja poleks keegi niisama euroopasse üle tulnud ja oleks kord majas olnud ja jama vähem. Aga ei. Lihtsalt Euroopas on teo ja otsustusvõimelisi riigijuhte kes oleksid valmis oma riigipiire potentsiaalsete vaenlaste eest kaitsma väheks jäänud. Eesti võiks Victor Orbanile ausamba püstitada kirjaga Suur Ungari rahva poeg kes kaitses oma riiki euroopast pealetungivate kurjategijate masside eest ja panna sinna lilli! Muidu meil tehti viimasel ajal mälestuspüst punakommunistist lendurile kes Eesti linnu pommitamas käisid.Valitsus vaatab pealt ei tee midagi, kõik on ok.Normaalne.

Comments are closed.