Saksamaal Lübeckis hakkis iraanlasest immigrant kööginoaga liinibussis inimesi

Noarünnaku alla sattunud liinibuss Lübeckis

Euroopas pole enam ohutu sõita ka tavalise liinibussiga. Põhja- Saksamaal Lübecki linnas ründas Iraani päritolu mees linnaliinibussis kööginoaga kaasreisijaid. 

Viga sai kokku 14 inimest. Kaks inimest on raskes, ülejäänud 12 kergemas seisundis. Esialgseil andmeil õnneks hukkunuid ei ole.

Kahtlusalune on Lübecki politsei poolt kinni peetud, vahendab Deutsche Welle. Politsei sõnul on ründaja 30-aastates Iraani päritolu meesterahvas.

Kohalik ajaleht vahendab, et ründajal oli kööginuga. Pealtnägija kirjeldab juhtunut: “Üks ohvritest hakkas just andma oma istekohta vanemale prouale kui ründaja teda noaga rinda lõi. Täielikud tapatalgud!”.

Lisaks kööginoale oli ründajal kaasas seljakotti pakitud süttiv vedelik. Politsei esialgsel hinnangul võis olla tegemist kange vedelikuga, mille mees plaanis põlema panna.

Pealtnägijate sõnul juhtus õnnetus Kücknitzi piirkonnas bussis, mis oli teel Travemündesse. Ründaja asetas vahetult enne rünnakut maha oma seljakoti ning võttis sealt noa. Bussijuht peatas bussi, mis tõmbas teiste liiklejate ja ka politsei tähelepanu.

Juhtumi asjaolud uurimine jätkub.

Allikad: The Guardian, Deutche Welle ja Delfi

Kommentaarid