Saksamaal mõisteti vangi pagulastest grupivägistajad

Maailm,
©Scanpix
Noored süürlastest Merkeli-fännid, kelle seast on tõenäoliselt pärit mõnigi naisteahistaja. Pilt on illustratiivne.

Saksa kohus mõistis mitmeks aastaks vangi kaheksa peamiselt põgenikust meest, kes leiti olevat süüdi 2018. aastal ööklubi lähedal toime pandud grupivägistamises. Juhtum õhutas riigis õigustatud umbusku võõramaalaste vastu.

Freiburgi ringkonnakohus mõistis peamise kahtlusaluse trellide taha viieks ja pooleks aastaks, veel seitset karistati nelja- ja kolmeaastase vabaduskaotusega, Kaks meest said tingimisi karistuse ja üks mõisteti õigeks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohus kuulas, kuidas toona 18-aastase ohvri jooki lisati ööklubis narkootilist ainet ja ta seejärel lähedalasuvasse põõsasse juhatati, kus teda rohkem kui kahe tunni vältel grupiviisiliselt vägistati.

Kaheksa süüalust olid põgenikud Süüriast, samas kui teised olid pärit Iraagist, Afganistanist ja Saksamaalt.

Juhtum, mis on üks mitmest avalikkuse tähelepanu äratanud immigrantide seksuaalkuriteost, tõstatas suure debati valitsuse liberaalse pagulaspoliitika üle.

Freiburgi oli juba raputanud 2016. aastal aset leidnud noore sakslanna vägistamine ja tapmine Afganistani päritolu asüülitaotleja käe läbi.

Vastumeelt kantsler Angela Merkeli otsusele piirid avada tekitas ka sadade naiste seksuaalne ründamine 2015. aastal Kölni uusaastapidustuste ajal, peamiselt immigrantidest meeste poolt.

Freiburgi meer Martin Hord ütles ajalehele Süddeutsche Zeitung, et grupivägistamine õõvastas linna, ent ta kiitis rahvaenamust, kes vältisid selles kõigi immigrantide süüdistamist.

“Oli õige ja oluline, et Freiburg, kosmopoliitse linnana, võttis kaalutletud positsiooni: süüdlasi tuleb vastavalt õigusriigi põhimõtetele karistada, samas kui suur enamus distantseeris end populistlikust instrumentaliseerimisest.”

See viimane lause on paraku täiesti sisutühi – kas tuhandete saksa naiste ahistamine sadade pagulasmeeste poolt Kölnis siis polnudki massimigratsiooni tagajärg, kellest paljud ongi sellise naistesse suhtumise pooldajad, ja kas sellele tähelepanu juhtimine on populism? Ilma migrantideta poleks juhtunud väga paljusid Saksamaad tabanud vapustusi. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused