Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaal mõisteti vangi pagulastest grupivägistajad

23.07.2020
Noored süürlastest Merkeli-fännid, kelle seast on tõenäoliselt pärit mõnigi naisteahistaja. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Saksa kohus mõistis mitmeks aastaks vangi kaheksa peamiselt põgenikust meest, kes leiti olevat süüdi 2018. aastal ööklubi lähedal toime pandud grupivägistamises. Juhtum õhutas riigis õigustatud umbusku võõramaalaste vastu.

Freiburgi ringkonnakohus mõistis peamise kahtlusaluse trellide taha viieks ja pooleks aastaks, veel seitset karistati nelja- ja kolmeaastase vabaduskaotusega, Kaks meest said tingimisi karistuse ja üks mõisteti õigeks.

Kohus kuulas, kuidas toona 18-aastase ohvri jooki lisati ööklubis narkootilist ainet ja ta seejärel lähedalasuvasse põõsasse juhatati, kus teda rohkem kui kahe tunni vältel grupiviisiliselt vägistati.

Kaheksa süüalust olid põgenikud Süüriast, samas kui teised olid pärit Iraagist, Afganistanist ja Saksamaalt.

Juhtum, mis on üks mitmest avalikkuse tähelepanu äratanud immigrantide seksuaalkuriteost, tõstatas suure debati valitsuse liberaalse pagulaspoliitika üle.

Freiburgi oli juba raputanud 2016. aastal aset leidnud noore sakslanna vägistamine ja tapmine Afganistani päritolu asüülitaotleja käe läbi.

Vastumeelt kantsler Angela Merkeli otsusele piirid avada tekitas ka sadade naiste seksuaalne ründamine 2015. aastal Kölni uusaastapidustuste ajal, peamiselt immigrantidest meeste poolt.

Freiburgi meer Martin Hord ütles ajalehele Süddeutsche Zeitung, et grupivägistamine õõvastas linna, ent ta kiitis rahvaenamust, kes vältisid selles kõigi immigrantide süüdistamist.

“Oli õige ja oluline, et Freiburg, kosmopoliitse linnana, võttis kaalutletud positsiooni: süüdlasi tuleb vastavalt õigusriigi põhimõtetele karistada, samas kui suur enamus distantseeris end populistlikust instrumentaliseerimisest.”

See viimane lause on paraku täiesti sisutühi – kas tuhandete saksa naiste ahistamine sadade pagulasmeeste poolt Kölnis siis polnudki massimigratsiooni tagajärg, kellest paljud ongi sellise naistesse suhtumise pooldajad, ja kas sellele tähelepanu juhtimine on populism? Ilma migrantideta poleks juhtunud väga paljusid Saksamaad tabanud vapustusi. (BNS-UU)