Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Saksamaal rammis mees varastatud veokiga sõidukeid, 16 inimest sai viga 

-
08.10.2019
Rünnakupaik Limburgis.
© AFP/Scanpix

Lääne-Euroopas sagenevad taas rünnakud, mida on põhjust pidada terrorismiks – pärast pussitamist Pariisi politsei peakorteris järgnes veoautorünnak Saksamaal.

Saksamaa keskosas asuvas Limburgis rammis mees esmaspäeval varastatud veokiga raudteeülesõidukoha ees seisnud sõidukeid, vigastades 16 inimest, kellest üks on kriitilises seisundis, teatas politsei.

Juhtum leidis aset Hesseni liidumaal Limburgi raudteejaama lähedal. Politsei info kohaselt on kergelt viga saanud juht kinni võetud. Võimalike motiivide osas on veel vara oletusi teha.

“Meil lihtsalt pole praegu piisavalt teavet oletada, mis selle taga võis olla. Uurimine, muu hulgas ka tunnistajate küsitlemine, jätkub,” kirjutati politsei teadaandes.

“Mitmete pealtnägijate ütluste kohaselt varastas mees veoki kell 17.20 kohaliku aja järgi,” lisati avalduses. Rekajuht märkis, et mees oli avanud temapoolse ukse ja rebinud ta autost välja. Seejuures ei olevat ründaja lausunud sõnagi.

Mitmed inimesed toimetati juhtumi järel haiglasse. “Mitmed inimesed on haiglas, kus nende vigastusi ravitakse,” lisati politsei teadaandes.

Saksamaal on viimastel aastatel aset leidnud terve rida džihadistide rünnakuid. Tuneesia päritolu Anis Amri sõitis 2016. aastal varastatud veokiga Berliini jõuluturul ostelnud inimeste sekka, tappes 12 inimest.