Saksamaal sagenevad terrorirünnakud immigratsioonivastase erakonna AfD vastu

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Koht Ambergis, kus varjupaigataotlejad laupäeval möödujaid peksid ja pussitasid.

Peavoolumeedia räägib küll pidevalt väidetavatest “paremäärmuslastest” Saksamaal, kuid väldib enamasti uudiseid rünnakutest immigratsioonivastaste jõudude vastu.

Ulrich Oehme postitas neljapäeva õhtul sotsiaalmeediasse teate plahvatusest immigratsioonivastase erakonna Alternative für Deutchland (AfD) büroo juures Dõbelnis.

Plahvatus purustas kontori aknad ja sisustuse ning tekitas kahju ka ümbritsevatele eramajadele ning ettevõtetele. Kõmakat oli kuulda kogu linnas. See pole esimene AfD vastu suunatud terroriakt.

Ulrich Oehme küsib postituses, et millal lõpevad need AfD vastu suunatud terroriaktid kord surnute ja haavatutega. “Ma vean kihla, et kui keegi kurjategijatest ka tabatakse, on karistused kerged. siiski on tõenäolisem, et uurimine lõpetatakse mõne nädala pärast, kuna ühtegi kurjategijat ei ole kindlaks määratud,” märgib ta.

Postimees vahendab Saksimaa liidumaa asepeaminister Martin Duligi sõnu, kes mõistis küll rünnaku hukka, kuid väitis samas: “See rünnak aitab AfD-d ja kahjustab demokraatiat!”  “Kui kangekaelne, ebainimlik ja empaatiavõimetu peab inimene olema, et midagi sellist öelda?” vastas seepeale AfD esindaja.

Saksamaal on aktiivsed äärmusvasakpoolsed, eriti Antifa, kelle räigest vägivallast paraku ei räägita. Kasvab ka moslemite terrorismihõnguline kuritegevus. Laupäeval võeti Baieri liidumaa Ambergi linnas kinni neli purjus afgaani ja iraani teismelist, keda süüdistatakse inimeste ründamises linna raudteejaama lähistel. Kokku sai vigastada 12 inimest. Baieri ametnike sõnul pole võimalik kahtlusaluseid seaduslikult deporteerida, kuid seda seadust tahetakse muuta.

Neljapäeval teatas politsei, et uurib ka parempoolsete väiteid kohalike kaitsesalkade loomisest, teatab BNS. Politsei pressiesindaja kinnitas, et vajadust sellise omakaitseüksuse järele ei ole, sest linnas on piisavalt politseinikke, kes hoiavad olukorda kontrolli all. Paraku on ilmselge, et nad seda ei suuda, sest rünnakuid on toimunud üle Saksamaa.

Saksamaa taustast rääkides tasub meenutada, et mullused rahutused Chemnitzis said alguse 35-aastase sakslase tapmisest iraaklase ja süürlase poolt, kuid asi keerati lõppkokkuvõttes “paremäärmuslaste” võõravaenuks.

Allikad: BNS, Postimees, FB

Täiendatud! Saksamaa politsei pidas kinni kolm meest, keda kahtlustatakse erakonna Alternatiiv Saksamaale (Afd) Saksimaa haru kontori juures toimunud plahvatuse korraldamises.

Neljapäeval Döbelni linnas asuva hoone juures toimunud plahvatuses keegi viga ei saanud, kuid see tekitas põlengu ning kahjustas lähedal asuvaid hooneid ja pargitud sõidukeid, vahendas Reuters. Kinnitamata andmetel on tegu vasakäärmuslastega.

Liidumaa kriminaalpolitsei ja selle terrorismivastane üksus usuvad, et plahvatuse näol on tegu jätkuga AfD Saksimaa esinduste vastu viimasel ajal tehtud poliitiliselt motiveeritud vandalismiaktidele. Võimuesindajate hinnangul on tegu aga selge eskalatsiooniga, sest neljapäevase plahvatuse eesmärgiks oli inimestele viga teha. (ERR)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused