Saksamaal samurai mõõgaga oma tuttava tapnud immigrant kasutas asüüli taotlemisel valeidentiteeti

Maailm,
- Updated
31. juulil Stuttgardis tappis samurai-mõõgaga süürlane tänaval oma tuttava kasahhi

Väidetav Süüria immigrant, kes arreteeriti eelmisel kuul pärast seda, kui tappis tänaval tänaval kümnete tunnistajate ees samurai mõõgaga oma tuttava kasahhi, kasutas asüüli saamiseks valeidentiteeti.

28-aastane Issa M. väitis 2015. aastal Türgist Saksamaale tulles, et on süürlane, kuid tema venna tunnistuste põhjal ei ole mees sündinud Süürias, vaid hoopis Jordaanias, teatab Austria väljaanne Kronen Zeitung.

Eelmisel nädalal Stuttgardis aset leidnud mõrv jäi ka videole ning sealt on kuulda Issa M.-i küsivat: „Mida sa Berliini saatsid?“, mis annab alust spekulatsioonideks, et mõrva motiiv oli seotud tema vale-identiteedi ilmsikstulekuga ohvrile.

Mõlema mehe üks sõpradest on väitnud, et 36-aastane mõrvatud sakslasest kasahh teatas enne surma võimudele asüülipettusest, mis puudutas tema endist toakaaslast Issa M.-i.

Väidetava tapja vend tõdes, et Issa M. ostis Türgis võltsitud passi, milles väideti, et ta on sündinud Süüria linnas Daras, kuid tegelikult oli ta sündinud 20 miili kaugusel, teisel pool Jordaania piiri.

Võltsitud Süüria passid on olnud Saksamaa võimude jaoks probleem alates sisserändajate kriisi kõrgpunktist 2015. aastal. Samas raportis väidetakse, et riik on võltsitud isikutunnistustega üle ujutatud.

Saksamaa ametivõimud tunnistasid 2016. aastal, et lasid võltspassiga rändajaid sisse isegi siis, kui nad olid teadlikud, et dokumendid on võltsitud.

Tapja venna sõnul oli Issa M. pärast pagulasstaatuse saamist Saksamaal elanud suhteliselt normaalset elu. Ühtlasi abiellus ta naisega, kes oli juba varem kehtivas abielus.
Väidetavalt peksis Issa M. naist korduvalt ning kolis õige pea Stuttgarti, kus kohtus mõrvatud Wilhelm L.-iga, kellega jagati ühist korterit. Issa M. lahkus korterist pärast seda, kui oli oma vennale tõdenud, et sakslasest kasahh oli tema elu põrguks teinud.

Juhtum on üks mitmest sel aastal Saksamaal migrantide poolt toime pandud mõrvast, mis leidis aset vaid nädalapäevad pärast seda, kui 8-aastane laps lükati jõhkralt rongi ette.

Allikas: Breitbart

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused