Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

„Sallival“ Saksamaal laieneb vasakpoolsete vägivald immigratsioonivastase erakonna AfD vastu

-
17.12.2021
Saksa vasakäärmuslasi ajab marru see, et AfD soovib tagasi normaalsust. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Möödunud nädalal langes Saksamaal vägivaldse rünnaku ohvriks järjekordne Alternatiiv Saksamaale (AfD) poliitik. Ründajaks olid esialgsetel andmetel kaks vasakäärmuslast. Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa parlamendiliiget Michael Meisterit rünnati Rostockis tänaval. Kaks vägivaldset isikut lähenesid talle selja tagant ja karjusid „Sina AfD natsist siga!“

Ehkki rünnati ootamatult, õnnestus Meisteril endise politseinikuna end kahe mehe haardest vabastada ja seejärel mehed põgenesid. Meister kõndis omal jalal haiglasse ja tema vigastused ei olnud eluohtlikud.

Mecklenburg-Vorpommerni parlamendi AfD fraktsioonijuht Nikolaus Krameri sõnul on arusaamatu, kuidas on Saksamaa jõudnud olukorda, kus parlamendisaadikuid rünnatakse tänaval nende parteilise kuuluvuse tõttu. Ta kutsus liidumaa peaministrit Manuela Schwesigit (SPD) juhtunu osas uurimist alustama ning esinema avaliku pöördumisega, milles mõistab rünnaku hukka.

Krameri sõnul peab peaminister saatma selge sõnumi, et niisugune poliitiliselt motiveeritud vägivald ei ole aktsepteeritud. „Vastasel juhul võib jääda mulje, nagu oleks valitsusel siin topeltstandardid põhjusel, et tegu oli AfD liikmega, mis omakorda julgustab kurjategijaid järgmistele rünnakutele,“ ütles Kramer ja lisas, et AfD poliitikuid ei ole võimalik ähvarduste või vägivallaga vaigistada ega hirmutada.

Viimastel aastatel on vägivaldsed rünnakud AfD liikmete vastu sagenenud, ent avalikkuses ei ole probleemile kuigi palju tähelepanu pööratud, kuna liberaalne meedia ei soovi teemaga tegeleda. Samas tegelevad Saksamaa julgeolekuteenistused usinalt AfD liikmete jälgimisega.

Põlema on süüdatud AfD liikmete autosid, samuti on paljud liikmed langenud füüsilise vägivalla ohvriks. Veebruaris avaldatud föderaalpolitsei statistika kohaselt pandi 2020. aastal AfD liikmete vastu toime 694 rünnakut, mis on umbes kolm korda rohkem, kui näiteks rünnakud roheliste partei liikmete vastu. Enamik ründajad on vasakäärmuslased. Leidub ka andmeid, mille järgi on rünnakuid korraldanud grupeeringud, mis on saanud riiklikku rahastust.

Allikad: Die Welt, Remix News