Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Salvini taunis massiimmigratsiooni, Luxemburgi välisminister kaotas enesekontrolli

-
18.09.2018
Matteo Salvini
© Scanpix

Itaalia siseminister ja Liiga juht Matteo Salvini ärritas hiljuti oma väljaütlemistega teisi Euroopa tipp-poliitikuid, eriti aga Luksemburgi välisminister Jean Asselborni.

Breitbart vahendab, kuidas Viinis peetud migratsiooniteemalisel kohtumisel teatas Salvini, et on täiesti eri meelt Euroopa Liidu poliitikutega, kes räägivad migratsiooni vajalikkusest Euroopa vananeva elanikkonna pärast.

„Mina näen seda asja täiesti teisiti,“ ütles ta. „Ma usun, et olen valitsuses selleks, et näha, kuidas meie oma noortel inimestel hakkab olema sama palju lapsi nagu oli aastate eest ja meil ei ole vaja istutada Aafrika parimaid noori ümber Euroopasse,“ ütles Salvini.

Salvini sõnavõtt viis endast välja Luksemburgi välisministri Jean Asselborni, kes pomises Salvini kõnelemise ajal kuuldavalt: „Blaa-blaa-blaa.“ Asselborn kaebas hiljuti avalikult selle üle, et migratsioonivastased erakonnad, kes tahavad kaitsta kristlust ja keelduvad avamast uksi araabia keelt kõnelevatele moslemimigrantidele, hävitavad oma suletud piiride poliitikaga Euroopa.

Viinis kasutas Salvini muidugi kohe võimalust ja ärritas EL-i usku Asselborni veelgi, öeldes: „Võib-olla Luksemburgis on seda vaja, kuid Itaalias on meil tarvis aidata inimestel saada rohkem lapsi, mitte tuua sisse tänapäeva orje [Aafrikast], kes asendaksid lapsi, keda meil ei ole.“

Asselborn kähvas selle peale: „Luksemburgis on tuhandeid itaallasi, kes läksid sinna tööle migrantidena, et teil seal Itaalias oleks raha oma laste jaoks!“ Suutmata end kontrollida pahvatas Asselborn lõpuks: „Merde, alors“ – „Täielik pask“.

Niisugune reaktsioon on tüüpiline näide EL-i vana kaardiväe üha kasvavast kimbatusest, kuna massimigratsioonivastased ja suveräänsust pooldavad parteid saavutavad üha suuremat populaarsust üle kogu Euroopa. Üha enam on neid juba ka valitsustes, nagu näiteks Austrias, Itaalias, Ungaris ja Poolas, lüües aina uusi mõrasid Euroopa globalistlikku konsensusesse.

Salvini vastus Asselborni vihapurskele kõlas sotsiaalmeedias aga järgmiselt: „Maksuparadiis, kes ei hakka siin Itaaliat õpetama.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer