Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sanna Marini valitsus jätab sünge pärandi

-
07.09.2022
Sanna Marin
© Scanpix

Soome majandusteadlased on nördinud Sanna Marini valitsuse otsuste pärast eelmise nädala eelarvekäitluses, kirjutab Kauppalehti.

Majandusteadlane Sanna Kurronen võttis Twitteris tunded kokku nii: „Selle valitsuse raha raiskamine on täiesti arusaamatu. Täiesti uskumatu, lootusetu raiskamine. Kui keegi ikka kevadel nende inimeste poolt hääletab, saab minu usk mõistuse võitu Soome majanduspoliitikas läbi. See on teie raha, mida nad seal kahjuks jagavad.“

Riigi järgmise aasta eelarvepuudujääk kasvas eelarvekriisis 8,1 miljardi euroni, rahandusminister Annika Saariko augustikuine ettepanek oli aga 6,3 miljardit. Seegi oli juba suur number, kuigi seda oli püütud vähendada, nihutades järgmise aasta sotsiaalkindlustuskulusid 1,9 miljardit selle aasta kõrvale. See andis mõista, et puudujääk väheneb, kuid see illusioon kestis vaid hetke.

Kokkuvõttes on praegune valitsus sel valimisperioodil võtnud 40 miljardit eurot uut võlga. Järgmise aasta lõpus on võlg hinnanguliselt 146 miljardit eurot, samas kui see oli näiteks enne finantskriisi puhkemist 2008. aastal 54 miljardit. Sellist võlgnevust pole Soomes nähtud pärast sõja-aastaid.

Allikas: Kauppalehti