Seitsmele Eestisse tulla soovivale põgenikule tehakse taustakontrolli

Maailm,
- Updated
Immigrandid
©Scanpix
Immigrandid

Kokku seitse Kreekas viibivat põgenikku on andnud nõusoleku tulle Eestisse, praegu tehakse neile turvakontrolli.

Siseministeeriumi pressiesindaja Toomas Viks ütles BNS-ile, et Eesti sideohvitser Kreekas tegeleb praegu aktiivselt seitsme põgeniku toimikuga, nendeks on üks Jeemenist pärit mees, üks Iraagist pärit mees ning lisaks Iraagist pärit perekonna viis liiget. “Praegu tehakse kõigile seitsmele Eestisse tulekuks nõusoleku andnud inimesele taustakontrolli ja töötatakse dokumentidega,” lisas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ümberpaigutatavate inimeste toimikuid saades tuleb esmalt veenduda, et inimest on võimalik tuvastada. Samuti peab olema võimalik nende andmete põhjal veenduda, et inimene vajab rahvusvahelist kaitset. “Eestile saadetavates toimikutes peab muu hulgas olema kajastatud inimese nimi, foto, sõrmejäljed, kaitse taotlemise põhjus,” sõnas Viks ja lisas, et selles osas on koostöö Kreeka partneritega olnud konstruktiivne.

Viksi sõnul ei ole praegu täpselt teada, millal esimesed tulijad Eestisse jõuavad. “See selgub, kui lõplikud otsused on tehtud ja selleks võib minna nädalaid, sest pärast meie menetlust läheb aega ka tulijate tervisekontrolli ja transpordi korraldamisega. Põgenike Eestisse saabumise täpne ajakava sõltub sellest, kui hästi sujub koostöö Kreeka ning kui kiiresti kulgevad menetlustoimingud kohapeal,” ütles Viks.

Ümberpaigutatavate inimeste toimikute menetlusmeeskond komplekteeritakse vastavatelt vajadusele, lisas Viks. Menetlusmeeskonna ülesanne on tuvastada isik, tema taust, rahvusvahelise kaitse vajadus, hinnata tema psühholoogilist seisundit ning võimalikku ohtu julgeolekule ja avalikule korrale. Menetluse käigus selgitatakse välja need inimesed, kes vajavad rahvusvahelist kaitset, ei kujuta ohtu avalikule korrale ja julgeolekule.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused