Siseministeeriumi meelest peaks pagulaste perevägivalda ohjama kogukond

Maailm,
- Updated

Omapärase seisukohaga pagulaste perevägivalla suhtes on välja tulnud Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt, kelle arvates peaks sellega eeskätt tegelema kogukond.

“Nagu aga kõikide teiste perevägivalla juhtumite puhul on ka nende perede liikmete turvalisuse tagamisel vaja rohkem märkamist. Ning kindlasti resoluutset ja läbimõeldud reageerimist, mille aluseks on tihe koostöö ametkondade ja kogukonna vahel,” ütles Küüt BNS-le.

EKRE fraktsiooni nõuniku Urmas Espenbergi arvates pole see õige seisukoht. “Rahva enamus oli ju tegelikult pagulaste ja immigrantide siiatoomise vastu. Seda kinnitasid ilmekalt ka uuringufirmade küsitlused (60-70% oli vastu), samuti 2015 aasta massimeeleavaldused.  Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kogus kokku 40 000 inimese allkirjaga petitsiooni massiimmigratsiooni vastu, mis Riigikogu juhatuse poolt küll formaalselt vastu võeti, aga seejärel piltlikult öeldes prügikasti lükati. Rõivase-Pevkuri-Tsahkna valitsus surus vaatamata rahva protestile need protsessid läbi. Seega peaks nüüd ka tekkinud probleemid, mille eest valitsust hoiatati, lahendama valitsus ja selle ametnikud, mitte kohalikud kogukonnad.”

Lääneriikide kogemustest on selgelt, et kogukonnad ei taha sisserännanutega tegeleda ja nii probleemid vaid kuhjuvad. Tekivad hoopis immigrantide kogukonnad, linnaosad ja tänavavägivald nagu näiteks Rootsis, lisas Espenberg.

UU

Seotud lood: Massiimmigratsioonivastane miiting Toompeal 10. juunil 2015

Kaks kolmandikku Eesti kodanikest peab pagulaskriisi Venemaast ohtlikumaks

Martin Helme: 40 000 inimese arvamuse eiramine on erakordselt nahaalne

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused