Sisepinged Euroopa Liidus: Brüssel tuletab Saksamaale meelde EL-i seaduste ülimuslikkust

Maailm,
©AP/Scanpix
Euroopa Keskpanga hoone Frankfurdis. Pilt on illustratiivne.

Brüssel rõhutas Saksa põhiseaduskohtu Euroopa Keskpanka (ECB) puudutavat otsust vaagides, et Euroopa Liidu seadused on liikmesriikide seaduste suhtes ülimuslikud.

“Hoolimata Saksa konstitutsioonikohtu tänasest otsusest kinnitame EL-i seaduse ülimuslikkust,” ütles Euroopa Komisjoni pressiesindaja Eric Mamer.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksamaa põhiseaduskohus otsustas teisipäeval, et Euroopa Keskpank (ECB) peab tõendama, et euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogramm on proportsionaalne, või muidu ei lubata Saksa Bundesbankil selles enam osaleda.

Saksa keskpangal keelatakse kolme kuu pärast varaostuprogrammis osalemine, välja arvatud juhul, kui ECB rahapoliitika nõukogu võtab vastu uue otsuse, mis demonstreerib põhjalikult ja põhjendatult, et ECB rahapoliitikaeesmärgid ei ole ebaproportsionaalsed, otsustas põhiseaduskohus.

Mamer lükkas selle tõlgenduse tagasi, rõhutades, et EL-i seadus, mille liikmesriigid on ratifitseerinud, tähendab, et “Euroopa Kohtu otsused on siduvad kõigile liikmesriikide kohtutele”.

ECB aga andis teada, et nad tutvuvad kohtuotsusega ja analüüsivad seda põhjalikult.

Kohtuotsus seab kahtluse alla varaostuprogrammi senise strateegia, milleks on suunata läbi võlakirjade ostu investorite raha riskantsematesse investeeringutesse, et stimuleerida seeläbi majanduskasvu ja viia inflatsioon ECB sihtmärgini, mis on natukene alla kahe protsendi.

Põhiseaduskohus leidis, et programmil võib olla negatiivne mõju riigivõlale, eraisikute säästudele, pensionifondidele ja kinnisvarahindadele. Lisaks leiab kohus, et programm võib asjatult käimas hoida majanduslikult jätkusuutmatuid ettevõtteid.

Saksa ülemkohtusse esitati kaebus esmakordselt 2017. aastal. Nimetatud programmiga on toetatud eurotsooni majandust mitme varasema kriisi vältel. (AFP-BNS)

2 commentsOn Sisepinged Euroopa Liidus: Brüssel tuletab Saksamaale meelde EL-i seaduste ülimuslikkust

  • Avatar

    Hurrreyyyy cccp uues kuues,millal jälle vabadus tuleb ja saame iseseisvaks riigiks oma seadustega,mitte enne kui viimane marxististliber pole enam IN.

  • Avatar

    Oli Moskva seaduste ülimuslikkus, nüüd on Brüsseli seaduste ülimuslikkus, aga teie asi, seltsimehed punased, on tõestada – ja usutavalt tõestada – ,et EL ei ole NL-i reainkarnatsioon.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused