Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sisserändetaustaga Taani minister: meie unistuseks on null asüülitaotlejat

01.09.2021
Taani immigratsiooni ja integratsiooni minister Mattias Tesfaye nimetas Euroopa asüülisüsteemi moraalituks ja jätkusuutmatuks.
© Scanpix

Taani immigratsiooni ja integratsiooni minister Mattias Tesfaye nimetas Euroopa asüülisüsteemi moraalituks ja jätkusuutmatuks ning teatas, et tema unistuseks on null asüülitaotlejat Taanis.

Rootsi veebiajalehele Bulletin antud kommentaaris ütles sotsiaaldemokraatliku partei liige Tesfaye, et tema meelest ei ole praegusel Euroopa asüülisüsteemil mitte mingit moraalset ega poliitilist õigustust. „Asüülisüsteemi kasutatakse praegu ära ulatuses, mida meie heaoluühiskond ei suuda enam kanda ja mis paneb tõsiselt proovile Taani ühiskonna sidususe. Just sel põhjusel peame asüüliimmigratsiooni kontrolli alla saama,“ lisas ta.

Suve alguses võttis Taani vastu seaduse, mis lubab paigutada Taani saabunud asüülitaotlejad kolmandate riikide asüülikeskustesse ja tegeleda nende taotluste läbivaatamisega ilma, et nad ise sel ajal Taanis viibiksid. Möödunud nädalal antud pressikonverentsil õigustas Tesfaye uut seadust, väites et see kaitseb Taani sotsiaalsüsteemi ja võimaldab kaitset suuremale arvule asüülitaotlejatele.

„Tahame, et meil ei tuleks enam kanda kulutusi asüülisüsteemile ja juristidele, majutusele, tõlkidele ning peatuspaikadele, mis on seotud isikutega, kelle asüülitaotlus lükatakse tagasi,“ ütles Tesfaye.

Tema sõnul tuleks lõpetada praegune asjatult raha neelav süsteem ning aidata põgenikke konfliktipiirkondade lähedal. „Enamik põgenikest püsib oma koduriigi vahetus lähetuses,“ ütles ta. „Minu arvates on rahvusvahelise üldsuse kohus aidata neid naaberriike.“

Tesfaye, kes on ka ise Etioopiast pärit asüülitaotleja poeg, leiab, et liiga palju migrante lõhub praegu hästi toimiva sotsiaalsüsteemi ning võtab lõpuks võimaluse kõigilt. Ta viitas ka probleemidele, mis tekivad, kui võetakse vastu liiga palju migrante, keda ei suudeta integreerida.

„Integreerimata inimesed, kes ei kohane meie ühiskonnaga, panevad toime rohkem kuritegusid. Kui immigratsioon ei ole kontrolli all, tekib vägivald, ränk kuritegevus. Praegu on kuritegevus Taanis langustrendis, kuritegelike rühmituste liikmete arv väheneb. See on väga positiivne.“

Allikas: Remix News