Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Smartmaticu elektrooniline häältelugemine aitab üle maailma valimistulemusi võltsida?

-
05.12.2020
Smartmaticu häältelugemissüsteemid on väidetavalt aidanud valimistulemusi võltsida.

CIA endise luureametniku sõnul kujutavad elektroonilised häältelugemismasinad endast vahendit, mille abil üritavad totalitaarsed režiimid hävitada demokraatiat.

Enam kui kümme aastat kahtlasi häältelugemismasinaid uurinud ametnik võrdles masinate kasutamist 11. septembri rünnakutega, nimetades neid „ründeks valimissüsteemi vastu“. Intervjuus Epoch Timesile ütles ta, et kahtlaste häältelugemismasinate kasutamine hävitab õigusriigi ja demokraatia, mis kaitseb inimeste vabadusi ja õigusi.

Sarnaseid häältelugemismasinaid nagu 2020. aasta USA presidendivalimiste ajal kasutati usinalt ka Venetsueelas Hugo Cháveze valitsemise ajal. Chávez võitis presidendivalimised 1998, 2000, 2006 ja 2012, lisaks ka kolm rahvahääletust aastatel 1999, 2000 ja 2004. Tema võimuloleku viimase kümne aasta (2003-2013) võidud on aga tekitanud suuri kahtlusi.

Endine CIA ametnik ja tema kolleegid leidsid Venetsueela valimisi uurides, et Chávez hakkas kasutama häältelugemismasinaid võidu kindlustamiseks 2003. aastal. „Ta alustas läbirääkimisi Hispaanias resideeruva ettevõttega Indra, mis oli tol ajal seotud valimiste korraldamisega Venetsueelas,“ ütles ametnik.

Kui ilmnes, et Indra masinaid ei olnud võimalik manipuleerida, võttis Chávez ühendust ettevõttega Smartmatic – Venetsueelas asutatud firma, mis hiljem registreeriti USA-s Delaware’is. Smartmatic tegeles 2004. aasta Venetsueela referendumi häälte lugemisega. Masinad lugesid hääli hilisõhtul ja Cháveze edumaa hüppas kella kolmeks öösel kümnele protsendile. Enne kella kolme olid tulemused täpselt vastupidised.

CIA endise ametniku sõnul kordus 2020. aasta valimiste ajal USA-s Venetsueela muster. Mitmes osariigis, kus kasutati Dominion Voting Systemsi häältelugemismasinaid, toimus äkiline muutus tulemustes. Kui õhtul juhtis president Trump, siis ilmus kella kolme ajal öösel ootamatult välja väga palju hääli demokraatide kandidaadi Joe Bideni poolt.

Jurist Sidney Powell on esitanud Michigani, Arizona ja Georgia osariigis hagid, milles süüdistab USA valimistel kasutusel olnud Dominion Voting Systemsi Smartmaticu loodud tarkvara kasutamises ja 2020. aasta presidendivalimiste tulemuste manipuleerimises. Ka endine CIA luureametnik usub, et Powelli süüdistused leiavad kinnitust.

Näiteks on olemas tõendid selle kohta, et Michiganis loeti vähemalt 6000 Trumpi häält Bidenile ja ehkki Michigani riigisekretäri sõnul oli tegemist „inimliku eksimusega“, on siiski põhjendatud kahtlusi, et tegemist oli probleemiga hääletussüsteemi Dominion Voting System tarkvaras.

Nüüdseks on kohtuasjad jõudnud niikaugele, et mitmel pool Arizonas ja Georgias on nõutud valimiste kohtulikku auditit.

Rahvusvahelist hääletussüsteeme tootvat ettevõtet Smartmatic on süüdistatud ka sidemetes George Sorosega, ehkki ettevõte ise neid seoseid eitab. Lisaks on Smartmatic eitanud oma seost USA valimistel kasutusel olnud Dominion Voting Systemsiga. 14. novembril kirjutas Smartmatic oma Twitteri kontol: „Valeväidete ümberlükkamiseks: Smartmatic ei oma Dominion Voting Systemsit ega ole mitte kunagi varustanud Dominioni mitte mingisuguse tehnoloogiaga.“

Samas leidub video, kus Smartmaticu tegevjuht lord Malloch Brown kinnitab, et Smartmaticu ja Dominioni vahel on litsentsileping ja et see leping on endiselt aktiivne.

USA Texase osariik loobus valimistel Dominioni kasutamisest ja Texase osariigi riigisekretär lasi koostada ka tarkvara haavatavuse uuringu ning raporti, mille järeldustes seisab: „Tarkvara integreerimine valmiskomponentidest (COTS) on igati mõistlik idee, pidades silmas maksumaksja raha säästlikku kasutamist ning Dominion on COTS komponentide leidmise osas teinud head tööd.

Sellest hoolimata ei soovitaks ma sertifikaadi ostmist. Arvutisüsteemid peaksid olema koostatud nii, et need ennetavad või avastavad inimeste tehtud vigu seal kus võimalik ja minimeerivad nii inimvigade kui ka tehnoloogia vigade tagajärgi. Kuid Democracy Suite 5.5-A [Dominion Voting Systems] on habras ja vigadele vastuvõtlik. Minu arvamuse kohaselt ei peaks Texas seda kasutamiseks sertifitseerima. Kui sertifitseerimine siiski toimub, siis ainult tingimusel, et kõik vabad võrgu- ja USB-pordid on kinnipitseeritud.“

Huvitav on ka see, et Smartmatic peab oma edulooks Eesti e-valimisi. Smartmaticu kodulehel on kirjas: „Eesti on jätkuvalt turvaliste e-valimiste lipulaev, kasutades platvormi nimega Smartmatic-Cybernetica Centre for Excellence Internet Voting. [—] Alates e-valimiste kasutuselevõtust Eestis 2005. aastal, on e-hääletajate arv pidevalt kasvanud ja hääletajad on harjunud selle tehnoloogia mugavuse, usaldusväärsuse ja turvalisusega. Smartmatic on uhke, et on saanud olla osaline selles eduloos.“

Allikad: Smartmatic.com, Epoch Times, The Victory Channel, https://www.sos.texas.gov/