Sõdiv Aafrika tõestab, et mustad elud sealmail ei loe

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Sõdida Must Aafrika tahab. Lõuna-Sudaani sõdurid.

Praegune kampaania “Mustad elud loevad” on seda jõhkram nonsenss, et iseseisvas Aafrikas endas ei loe mitte ükski must elu.

Hea näide on Kongo DV. Belgia kuningas Philippe I avaldas juuni lõpus Kongo DV presidendile sügavat kahetsust oma riigi koloniaalkuritegude pärast, vahendas BBC. Kuningas Leopold II vastuolulise valitsusaja jooksul surid Kongos miljonid aafriklased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kongo DV on iseseisev riik 1960. aastast ja seal ei valitse enam eurooplased, vaid omad, mustad aafriklased. Aga mis on muutunud?

Ei midagi, aina hullemaks läheb. Praktiliselt kogu iseseisvusaja on riigis möllanud kodusõda ja tänaseks on selle suure territooriumiga riigi pinnale koondunud praktiliselt kõigi naaberriikide opositsionääride relvajõud, kes teevad sealt rünnakuid oma valitsuste vastu. Kongo kodusõjast tulevad kõige võikamad uudised, alates massilistest naiste vägistamistest kuni kannibalismini.

Kuidas aidata Aafrikat, kui nad ise peale sõdimise muud ei tee, sest ei saa jagu oma hõimusuhetest? Mustade migratsioon Euroopasse ei lahenda nende kodumaa probleeme, vaid toob need ka Euroopasse üle, muutes selle mandri Aafrikaks külmas kliimas. Pole vähimatki alust uskuda, et aafriklased hakkavad Euroopas väärtusi looma, kui nad seda kodus ei suuda.

Muide, Eestilgi on Kongoga omad kogemused: sealt on pärit afrobaari-restorani Fontana omanik Kevin Zibilamene, kes sattus Eestis kohtu alla sadadesse tuhandetesse eurodesse ulatuva rahapesu ja arvutikelmustega.

Kongo DV on ka ebolaviiruse “kodu”. ÜRO ennustab, et Kongo DV-s, mille 90 miljonist elanikust elab allpool vaesuspiiri juba praegu 72 protsenti, lisandub koroonapandemiaga 2,7 kuni 3,4 miljonit äärmiselt vaest. Kutsutakse üles Aafrikat abistama, sest seal on puudus praktiliselt kõigest, alates testidest ja hingamisaparaatidest ja lõpetades meditsiinitöötajatega.

Aafrika abistamine on kahe otsaga asi. Kes on vaadanud tõsielusündmustel põhinevat filmi “Allakukkunud Black Hawk”, see mäletab, kuidas sõjapealiku mehed võtsid hoolimatult rahva pihta tulistades üle toiduabikolonni, mis tähendab, et abivajajateni see enam ei jõudnud.

2014. aastal tahtis ÜRO anda 1,27 miljardi dollari suuruse abi Lõuna-Sudaanile, ja vahetult enne seda ilmusid avalikkuse ette pildid sellest, kuidas selle pärast pikka iseseisvussõda 2011. aastal sõltumatuks saanud riigi sõdurid liiguvad kolonnis, seljas UNICEF-i poolt riigile saadetud laste koolikotid. Muide, iseseisvunud Lõuna-Sudaan on kogu vabadusaja pidanud kodusõda ja see jätkub.

Kõik see näitab, et “Mustad elud loevad” on kõigest minevikku vaatav projekt, mille vähemalt Aafrikas pole mingit olevikku või tulevikku vaatavat alust. Zimbabwes said aafriklased valgetelt farmeritelt maa tagasi ja riik muutus toiduainete väljavedajast kohe sissevedajaks.

Mustad peavad ise ennast kokku võtma, liberaalsete eurooplaste põlvitamist nautides uut elu ei alusta ja Euroopas saavad valgete loodud väärtused massimigratsiooni korral ruttu otsa. Must Aafrika ei ole vähemalt hetkel kuskilt otsast maailma tulevik – ta on maailma probleem.

5 commentsOn Sõdiv Aafrika tõestab, et mustad elud sealmail ei loe

 • Avatar

  EKRE
  Ma ei saa teid valida, tsenseerite häbiväärselt õiget loomulikku juttu, ka teised ärgu valigu, keda tsenseeritakse, see on diktatuuri algus

 • Avatar

  Lisan!
  Mustanahaline olen mina, süda ei talu sauna ja dussi all jääb jõudu väheka, seega pesemata ja mustanahaline.
  Kahel jalal käivad ainsate mustanahalistena gorillad, ei maksa tumedast heleda pruuni nahaga mustadeks nimetada, pruunlased on. Brasiilias randusid orjalaevad ja tohutul hulgal selle maa külastajaid netis kirjutavad, räägivad, kirjutavad reisikirjades, et neeger ei ole halvustav, igat on ja keegi ei solvu, mestiits, inka, mulatt, peruulased jnejne, kui nimetada õige nimega, Ega asjata aastasadu pole neeger neeger ja mis selles on halba,
  Valget ka pole, mina olen roosa, naaber on kuldpruun peale reisi. Jätkem rahule, tutvuge, et minu nimi on see, ja nemad Me name is…..
  Eestlane ei ole pehkinud ajuga ja nimetagu asju nagu nad on, praegu lähen käsi ja nägu pesema,nad on mul black….

 • Avatar

  Tere!
  Mitu pruunlast tuli meile iseseisvumisel appi. Mis õigus on meil minna võõrasse suurde riiki relvaga, lisaks on minejad mõrgiste madude ja putukate, ka moskiitode eest kaitsetud. Meie valitsejatel puudub paljudel haritus. Ka sõjavägi peaks keelduma. Kes ise läheb, meenutab last, kellele öeldakse et pliidiraud on tuline, ära puutu, ikka katsub järgi ja “pill lahti”
  Teeme selle asemel põllumajanduse korda ja loomakasvatuse võimalikuks maaperedel.

 • Avatar

  Neegritel tuleb lasta rahus olla, neid ei tohi torkida ega abistada.

 • Avatar
  Leo Viller

  Troopilises Aafrikas elavate mustanahaliste inimeste hädade ja mahajäämuse põhjuseks on asjaolu, et nad ei ole aru saanud demokraatia olemusest. Demokraatia on teatavasti see, kui lihtrahvas, keda on rõhuv enamik, avaldab survet oma eliidile. Euroopa ajalugu on taolist olukorda küll ja küll näinud ja sellest siis ka Euroopa ajalooliselt väljakujunenud üleolek muu maailma suhtes, sest demokraatia olemasolu on suur progressi kiirendaja. Tõsi küll, ka Euroopas on olnud aegu, kus eliit on rahva passiivsuse ja äralollitatuse tõttu püüdnud demokraatia hulka vähendada, millele on otsekohe järgnenud kiire allakäik. Mis puutub aga neegritesse, siis ei saa Aafrikas mitte midagi mõistlikku välja tulla enne, kui sealne rahvas saab aru demokraatia olemusest, lõpetab oma suguharupealiku ja kohaliku nõia juhtimisel teiste suguharude vastu sõdimise ja selle asemel hoopistükkis omaenda suguharupealiku ja kohaliku nõia maha lööb

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused