Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sõjandusanalüütik Martin van Creveld: käimasolevad terrorirünnakud Euroopas on vaid algus

-
09.05.2016
Soldiers extinguish a fire on a pick-up truck at the site of a car bomb attack in a central square in the port city of Aden, Yemen

Euroopasse saabuvad immigrandid kujutavad Euroopale ohtu ning peaksime arvestama terrorismi ja ehk isegi geriljasõjaga, ütles Eestit külastanud maailma hinnatumaid sõjandusanalüütikuid Martin van Creveld.

Hollandis sündinud, Suurbritannias õppinud ning praegu Iisraelis elav Creveld räägib intervjuus väljaandele Diplomaatia, et tal on piisavalt kogemusi immigrantidest taksojuhtidega, kes vihkavad kohalikke.
„Nad tunnevad, et kõik, mida nad on pidanud kõige tähtsamaks, pühamaks, on pea peale pööratud. Nad ei tunne võõrsil end enam ära, lähevad kohtadesse, kust leiavad tuge ja kuulevad imaamilt, kui palju on vanad tavad etemad kohaliku elanikkonna omadest. Ja kuidas neid väärtusi tuleb kaitsta. Ning jutluse lõpuks tuleb Daeshi mees juurde ja küsib: „Hei, kas sa tõesti tahad neid kaitsta?”,“ ütles Creveld.

Ta möönab küll, et väga väike osa muslimi elanikkonnast toetab terroristlikke akte. „Nad ehk ei lähe ise kedagi õhku laskma, kuid märksa sagedamini aitavad nad, pakkudes varjupaika, pakkudes logistilist tuge,“ märgib Creveld.

„Kui poleks merd, ei saaks kalad elada. Ma ei ütle, et igaüks, aga on päris suur segment elanikkonnast, kes ei reedaks terroristi. Ja veelgi laiem on seltskond, kes ütleb, et me jagame teie seisukohti meeste ja naiste vaheliste suhete osas, isegi kui me ei anna teile ulualust, sest me kardame politseid. Inimesed, kes pole veel paikseks muutunud, on ehk kõige rohkem mures terroristide pärast, sest neil on kõige rohkem kaotada. Kuid pikemaajaliste immigrantide hulgas suur osa toetaks terroriste kui mitte tegudega, siis vähemalt ideoloogiliselt.“

Loe kogu intervjuud SIIT!

Martin van Creveld on maailma hinnatumaid sõjandusteadlasi, kelle raamat “Sõja tulevik” on ilmunud 2006. aastal ka eesti keeles.

Foto: Reuters