Sõltumatust taastav Suurbritannia lubab immigratsioonipoliitikas suuri muudatusi

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Boris Johnson ja Priti Patel Birminghamis.

Ühendkuningriigi uus peaminister Boris Johnson on lubanud vaadata üle riigi immigratsioonisüsteemi ja teha selles põhjalikke muudatusi.

Johnsoni valitsuse siseminister Priti Patel kirjutab Mail on Sunday’s, et valitsus hakkab kiiresti viima ellu Brexitiga kaasnevaid eeliseid: „Me haarame härjal sarvist ja kasutame meile pakutavaid võimalusi. Meie valitsus hakkab pühendunult viima ellu muudatusi, mille poolt inimesed referendumil hääletasid ja meie kõigi eesmärk on muuta Suurbritannia üheks maailma vägevamaks maaks,“ kirjutab Patel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul näeb valitsus Suurbritanniat globaalse riigina, kuhu on oodatud kõige targemad ja paremad, kuid kus Suurbritannial endal on õigus otsustada, millistel tingimustel ja keda riiki lubatakse.

„Püüdlikud, töökad inimesed, kes tahavad siia tulla – ja kes on piisavalt andekad ning vajalike oskustega, et panustamada meie majandusse ja ühiskonda – on teretulnud,“ ütleb Patel. „Hästi organiseerituna on migratsioon meie rahvuslikes huvides, kasuks meie kogukondadele, majandusele ja riigile.“

Kuid Pateli sõnul on oluline taastada inimeste usaldus ja tõestada, et migratsioon töötab rahva kasuks just õigel viisil ja õigetel põhjustel: „Seepärast kavatseme põhjalikult muuta meie immigratsioonisüsteemi, et see hakkaks tööle meie riigi heaks ja taastaks inimeste usalduse.“

Euroopa Liidu kammitsatest vabana on Suurbritannial võimalik luua uus süsteem, mille alusel lähtutakse otsuse langetamisel sellest, kas inimesel on midagi riigile pakkuda. Ainult toetustest elavate immigrantide elu muutub seega keerulisemaks, samuti hakatakse rangemalt jälgima keeleoskuse nõuet. „Me kontrollime rangelt kõiki tulevasi migrante. [—] Ja me tagame tugeva piiri, mille abil on võimalik paremini vältida illegaalset immigratsiooni ning hoida eemal terroristid, kriminaalid ja kõik need, kes soovivad meie riigile halba,“ kirjutab Patel.

Siseministri sõnul kaalub valitsus Austraalias kasutusel oleva punktisüsteemi ülevõtmist. Suurbritannia praegused immigratsiooniseadused näevad ette, et kõigile ELi kodanikele tuleb anda automaatselt elamisluba. Tulevikus plaanitakse aga hoolega vaadata, kellele elamisluba antakse. „Austraalia punktisüsteemiga sarnane süsteem võimaldaks meil võtta vastu andekaid inimesi kogu maailmast. Leppega või ilma leppeta – me kavatseme luua uue ja parema süsteemi, mis aitab kaasa meie majanduslikule õitsengule.“

„Euroopa Liidust lahkumisega saame tagasi täieliku demokraatliku kontrolli immigratsiooni üle ja vabaduse otsustada ise, kes siia tuleb,“ lisab Patel. „Seega tegutsen ma selle nimel, et tagada riigile uus immigratsioonisüsteem, mis on kooskõlas meie riigi ja kodanike huvidega. Mida inimesed lõpuks ometi saaksid usaldada. Mis annaks kontrolli immigratsiooni üle tagasi Suurbritanniale,“ kinnitab Patel.

Allikas: Mail on Sunday

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused