Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Somaallanna kirjeldab mosleminaiste rasket saatust Lääne-Euroopas

-
17.02.2021
Mosleminaine Soomes – ikka ahistatud ja õigusteta.

Somaalia päritolu Ayaan Hirsi Ali kirjeldab oma hiljuti ilmunud raamatus õõvastava täpsusega, kui negatiivselt on massiline immigratsioon moslemiriikidest mõjutanud Euroopa naisi. Somaaliast Hollandisse põgenenud Hirsi Ali on elanud juba üle kümne aasta relvastatud valve all, kuna on julgenud kritiseerida islamit ja paljastanud, kuidas Euroopasse on imbunud sisse kultuurid, mis kohtlevad naisi alavääristavalt ja vägivaldselt.

Tema vaikima sundimiseks avaldatakse pidevalt tohutut survet. Näiteks tuli Commonwealth Clubi videointervjuu, milles naine tutvustas oma hiljutist raamatut „Prey: Immigration, Islam, and the Erosion of Women’s Rights“, peaaegu ära jätta, seda vasakaktivistide protestide ja ähvarduste tõttu, kes süüdistasid Hirsi Alid islamofoobias.

Alil tuli neiuna elada üle naissuguelundite mutileerimise lõikus ja pärast Hollandisse põgenemist on ta pidevalt tegelenud Euroopa n-ö ärkvele raputamisega immigratsiooni küsimustes. Ali sõnul puudub Euroopas 2015. aasta immigratsioonikriisi ja selle tagajärgede üle endiselt vaba debatt.

Oma raamatus viitab ta, et Euroopa poliitikute immigratsioonipoliitika taga on poliitikute isiklikud huvid, mitte rahva huvid. Ta räägib, kuidas moslemiriikidest sisseimbuv naisi ahistav suhtumine hakkas kiiresti levima ka Euroopa riikide immigrantide kogukondades (nt lapsabielud või naissuguelundite mutileerimine), samas pööravad poliitikud pea kõrvale ega suuda naisi kaitsta, seda suurest hirmust rassismisüüdistuste ees. Paraku on vägivald jõudnud immigrantide kogukondadest nüüdseks kogu ühiskonda.

Hirsi Ali kritiseeris oma intervjuus teravalt Angela Merkelit, kelle otsus avada piirid asüülitaotlejatele oli Hirsi Ali meelest mõtlematu ja tehtud hetke ajel. Ali sõnul püüavad poliitikud nagu Merkel varjata oma katastroofilisi otsuseid kaastunde vaibaga. Ent kaastunde asemel demonstreerivad nad vaid oma ebakompetentsust. Üha selgemaks muutub, millist hinda nende poliitiliste otsuste eest maksta tuleb, kuid enamik Euroopa peavooluparteisid ei ole endiselt valmis teema üle arutama, ammugi siis selles osas midagi ette võtma. Kriitikute ja isegi ohvrite kaebused tembeldatakse rassistlikuks või ksenofoobseks.

Hirsi Ali sõnul ei levita mitte parempoolsed parteid ühiskonnas viha ja vastuolusid, vaid hoopis vasakvaadetega liidrid, kes on muutnud kogu immigratsiooniteema tabuks, vaigistavad oma kriitikuid ja ehitavad teema ümber tsensuurimüüri.

Hirsi Ali peab end küll feministiks, kuid kritiseerib siiski teravalt praegust Lääne feministlikku liikumist, mis keeldub tegelemast eelpool mainitud kriitiliste teemadega. Tema arvates on feministid hüljanud lihtsa naise, lisaks mainis ta intervjuus Fox Newsile, et #MeToo laadsed liikumised eiravad täielikult immigrantide kogukondades toimuvat naistevastast vägivalda.

Ali rõhutab ka seda, kui oluline on rahvuslik identiteet ja riigipiiride kaitsmine. Ta kiidab riike, mis on astunud vastu nn multikultuursetele dogmadele ja nõuavad suuremat integreerumist. Samas mõistab ta hukka riigid nagu näiteks Ühendkuningriik, kus sulgetakse silmad intsidentide ees, nagu näiteks valgeid lapsi vägistanud Pakistani taustaga meeste grupid. Võimud ei lubanud juhtumeid avalikkuses kajastada ja nimetasid ärakasutatud lapsi „valgeks rämpsuks“.

Ali raamat toob selgelt esile immigratsiooniga seotud probleemid Euroopas, mis tulevikus ilmselt üha süvenevad.

Allikas: RemixNews