Sooline võrdõiguslikkus olevat feministlikus Kanadas rünnaku all – kuidas see saab toimuda?

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Kanada peaminister ja esifeminist Justin Trudeau.

BNS edastab ühe küsitava uudise Kanadast: sooline võrdõiguslikkus olevat löögi all, nagu ütles Kanada peaminister Justin Trudeau esmaspäeval, hoiatades naiste õiguste vähenemise eest.

Kummastav on see, et just liberaalsetes riikides räägitakse üha enam rassismist, võõravihast, soolisest ebavõrdsusest, vähemuste ahistamisest ja muust taolisest – ometi peaks ju sellistes riikides kõik inimesed olema teadlikuks kasvatatud ja sellised nähtused kiiresti hääbuma. Järsku ei taha inimesed enam barrikaadidel olla ja “feminist” Trudeau kutsub võitluste elus hoidmiseks uuesti rindejoonele?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Progressi saab tagasi pöörata. Näeme seda toimumas. Sooline võrdõiguslikkus on rünnaku all ja ma võin vaid ette kujutada, kui raske on olla rindejoonel feminist,” lausus Trudeau Vancouveris konverentsil Women Deliver. “Üksikisikud ja huvigrupid üritavad naiste õigusi tagasi pöörata,” lisas Trudeau. Tagasipöörajaid ta nimepidi ei maininud.

Siin ongi esimene mõttekoht – kes on need tagasipöörajad ja milliste vahenditega on neid õigusi tagasi pööratud – kas keegi on feministliku Kanada seadusandluses midagi naistevastast läbi surunud? Või on nagu Eesti soolise palgalõhe puhul, millest marufeministid kiljuvad, kuid konkreetseid palgaahistajaid ei oska nad nimetada – tegelikult neid polegi, vaid olukord on nii mingites protsessides välja kujunenud. Aga feminist rindejoonel olla on tõesti raske – kaua sa ikka suudad räusata ja mehi vihata?

Trudeau rõhutas: “Poliitikud on survele järgi andmas, tehes häbiväärselt kampaaniat naiste raskelt tulnud võitude tühistamiseks.”

Jällegi – millised on need võidud, mis on saavutatud, kes on need, kes survestavad ja võite käest võtavad, ja kuidas siis Trudeau riigivõim neid võite siis hoida ei suuda? Järsku on inimestel hoopis mõistus pähe tulnud ja nad tahavad ülevõlli tehtud seadusi tühistada – näiteks selliseid, nagu Rootsis kaks talve tagasi, kui tehti soopõhist lumekoristust.

Muidugi on olemas ka see variant, et immigrantidest üleujutatud Kanadasse on saabunud liiga palju moslemeid ja teisi migrante arenguriikidest, kus naiste positsioon on madal, ja need migrandid on riiki üle võtmas, kehtestades riigis naistevaenuliku õhkkonna. Migratsiooni halba mõju naiste õigustele aga ei hakka “feminist” Trudeau ju ometigi tunnistama – ta on ka rahvasterände eestvõitleja!

Kolmepäevasel konverentsil osaleb 8000 inimest, kelle seas on liidrid, aktivistid, akadeemikud ja ajakirjanikud 150 riigist. Koos arutatakse soolist võrdõiguslikkust. Trudeau on teinud sellest teemast oma valitsuse prioriteedi ja oktoobris seisavad ees parlamendivalimised. Kui Trudeau 2015. aastal võimule sai, siis pani ta kokku valitsuse, kus oli mees- ja naisministreid sama palju.

Trudeau ja tema Liberaalse Partei positsioonid on Kanadas nõrgaks jäänud – ilmselt just seetõttu kütab ta kirgi üles, et lahingusse sööstva valijaskonnaga ikkagi võimule jääda.

Varem esmaspäeval osales Trudeau ühe raporti avaldamisel. Selles dokumendis järeldati, et püsiva vägivalla all kannatavaid põliselanikest naisi võib olla tuhandeid ning toimuv võib liigituda genotsiidiks. Kui jutt on indiaanlastest, siis genotsiidi all kannatavad ka mehed ja nemad on reservaatides kõige enesehävituslikumad just alkoholismi tõttu.

Päev varem teatas tema valitsus 300 miljoni Kanada dollari (200 miljoni euro) eraldamisest naiste õiguste eest võitlevatele organisatsioonidele Kanadas ja välismaal. Jah, ikka meeste ja naiste vastandamiseks…

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused