Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome baaripidajad kehtestasid koroonapiiranguid peale suruvatele ministritele sisenemiskeelu. Kas neist tuleks võtta eeskuju?

-
13.08.2021
Baariomanikud Minna Kettunen ja Jami Järvinen
© Jami Järvinen

Helsinki kesklinnas asuva kokteilibaari omanikud kehtestasid osadele Soome ministritele ja ametnikele ajutise baari sisenemise keelu, sest omanike arvates ei ole järjekordsed koroonapiirangud õigustatud.

Kokteilibaar Chihuahua Julep omanikud Jami Järvinen ja Minna Kettunen kuulutasid sotsiaalmeedias keelu välja pärast seda, kui Soome hakkasid läinud pühapäeval kehtima reeglid, mis lühendavad restoranide lahtioleku aega kahe tunni võrra, kirjutab Iltalehti.

Kettunen juhib tähelepanu, et puudub igasugune teaduslik tõestus, et restoranide varasem sulgemine avaldaks viiruse levikule mingit mõju. „Aga meie jaoks on see kaks tundi elu ja surma küsimus,“ ütles ta.

Baaripidajad kehtestasid sotsist peaminister Sanna Marinile 9-aastase sisenemise keelu.

Rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru (samuti sots) sai kõige pikema, 12-aastase keelu, kuivõrd tema on kõige aktiivsemalt võidelnud selle eest, et Soome toitlustusasutustel elu kibedaks teha.

Sisenemiskeeld on baari omanike kinnitusel ajutine ning pärast keelu lõppu – ehk vastavalt üheksa ja kaheteistkümne aasta pärast – on ministrid oodatud tagasi nende restorani.

Iltalehti teatel on ka paljud teised Soome toitlusasutuste pidajad öeldnud, et ei soovi koroonapiiranguid peale suruvaid poliitikuid oma klientideks.

Eesti toitlustusasutuste omanikud on seni olnud võrdlemisi leplikud. Aga kui kauaks?

Sundvaktsineerimine ja vaktsiinipassita inimeste diskrimeerimine on juba täna reaalsus.