Soome ei suuda enam migrantide sooritatud vägistamisi varjata – Oulu ohver on 10-aastane

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Mitte kõik soomlased pole vägistajamigrantide poolt.

Soomes on karmiks ja vihaseks teemaks see, et Olulus vahistati seitse välismaalasest meest, kes vägistasid kümneaastase tüdruku.

Vägistajad on nüüdseks kinni peetud ja nad on peamiselt 20-30-aastased, üks üle 30. Mõistagi hoidutakse rääkimast vägistajate taustast.

MTV täpsustab siiski: politsei on vahistanud seitse täiskasvanud välismaal sündinud meest, kahtlustatuna raskes vägistamises ja lapse seksuaalses ärakasutamises. Uurija Markus Kiiskinen on öelnud, et vägistajad olid mitmest eri rahvusest ja tundsid üksteist.

Oulu piirkonnas on vägistamisi esinenud juba mitme kuu vältel. Arreteeritud on veel üks mees, kes on vägistanud kahte 14-aastast tüdrukut, kuid eelnimetatud seitsme mehega teda ei seostata.

Juhtumist kirjutavad Helsingin SanomatHBL, Iltalehti, Ilta Sanomat, MTV .

Helsingi apellatsioonikohus jättis eelmisel nädalal tühistamata Helsingi ringkonnakohtu otsuse mõista kahes vägistamises süüdi süürlane AL Raed Mustafa, kes vägistas 2017. aastal kahte naiste ja üritas üht vägistada. Al Mustafa kaebas ringkonnakohtu otsuse peale ja taotles õigeksmõistmist väitega, et tegu on kultuuriliste erinevustega – mehe ja naise staatus Soomes olevat erinev sellest, mis see on Süürias, pealegi olevat ta arvanud, et Euroopas olevat seks täiesti vaba ega olevat teadnud, et vägistamine on karistatav. (HS)

Ilta Sanomat kirjutab ka juhtumist Lõuna-Pohjanmaan Seinäjoki linnas tänavu juulis, kus viis migrandist meest vägistasid 19-aastast soomlannat.

“Multikulti Helsingin Sanomat on hakanud välja tooma ka tegijate tausta ja süüdi mõistmisel nimesid (varem taolist infot varjati kiivalt). Ilmselt ei õnnestu enam kõike varjata, kuna asi on hapuks läinud ja püütakse mingitki usutavust säilitada. Muidu räägitakse peavoolumeedias siiski jätkuvalt ”põgenike” positiivsest mõjust Soomele ja sellest, et Soome peab senisest rohkem pagulasi vastu võtma, kuna sündide arv on langenud rekordiliselt madalale tasemele (madal viljakus puudutab küll enamasti soomlasi, kellel sünnib keskmiselt 1,6 last peresse, näiteks somaallastel sellega probleeme pole, keskmiselt 4,3 last). Soomes valitsevad ringkonnad tegutsevad jätkuvalt põhimõttel: täitkem maa pagulastega!” kirjutab Tauno Tüllinen.

Soomest on saanud riik, mis oma pagulaslembusega ületab isegi Rootsit, kus on veidigi hakatud tagasi võtma. Soomes seevastu tundub migrantide vastuvõtmine üha enam hoogustuvat, kuigi sellega kaasneb ohtralt vägivalda, turvalisuse kadumist ja ka terroriakte. Soomes jätkavad migrandid endiselt oma tavasid – nii on levinud naiste suguelundite sandistamine ja moslemitüdrukute sunniviisiline mehelepanek.

TÄIENDATUD! Viimastel andmetel tegutses Oulus välismaalastest jõuk, kelle ohvriks on langenud kümneid tüdrukuid ja naisi, keda rünnati isegi kodudes.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused