Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome ja Rootsi “natostumine” põrkab vastu multikultimüüri

-
08.09.2022
NATO, Soome ja Rootsi lipud.
© Scanpix

Poliitikahuvilised on ilmselt märganud, kuidas pärast Soome ja Rootsi soovi NATO-sse astuda puhkes neil maadel tüli alliansi kauaaegse liikme Türgiga, kes nõudis kahelt maalt vastutasuks laienemise heakskiidule väidetavate terroristide väljaandmist.

Nüüdki vahendab BNS: “Türgi palus Helsingil vaadata uuesti läbi kuue isiku väljaandmise taotlused, mille Soome suvel tagasi lükkas, teatas Soome rahvusringhäälingu Yle uudisteportaal neljapäeval justiitsministeeriumile viidates.”

Asi on selles, et Soome ja Skandinaaviamaad on aastate jooksul andnud varjupaika kõikvõimalikele põgenikele Somaaliast, Türgist, Süüriast, Iraagist, Afganistanist ja mujalt, juhindudes “euroopalikest väärtustest”. Paljud on olnud varjupaika väärt, aga paljud on ka tõsised sõjakurjategijad, nagu Sierra Leonest pärit 52-aastane Gibril Massaquoi, kes oli seotud Soome kohtu süüdistuses kuritegudega 2003. aastal lõppenud teise Libeeria kodusõja lõpuaastatel (süütõendite puudumisel mõisteti ta siiski õigeks).

Multikultuursed Soome ja Rootsi on alati takistanud migrantide väljasaatmist (mõlema riigi puhul on noored naised takistanud lennukite õhkutõusmist, sest pardal on väljasaadetav), kuid nüüd tuleb neil lausa riiklikul tasemel mõru pill alla neelata, sest Türgi nõuab välja peamiselt kurdidest vabadusvõitlejaid, aga ka opositsioonilise Güleni rühmituse türklastest aktiviste, ähvardades vastasel korral blokeerida Soome ja Rootsi pääsu NATO-sse.

Otsus on kahele multikultiriigile üsna ränk, sest kui opositsionäärid antakse Türgile välja, kaob Soome ja Rootsi kuulsus migrantide “rahusadamana” ning asendub diktaatoritele järeleandmisega; kui aga mitte, siis on Erdoganil võimalik NATO laienemist pidurdada, sest see nõuab kõigi liikmete konsensust.

Kahele riigile oleks kasulikum loobuda Kolmanda maailma prügikastiks olemisest ja eelistada NATO-t.

Uued Uudised