Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome läheb sõna- ja südametunnistusvabaduse hävitamise teed — kristlase Aki Ruotsala juhtum

-
08.06.2018
Pori Jazz’i vallandatud tegevjuht Aki Ruotsala
© internet

Soomes vallandati kristlasest Pori Jazz’i tegevjuht Aki Ruotsala pärast oma arvamust homoseksualismi kohta kohalikus ajalehes „Satakunnan Kansa“.

Pori Jazz on rahvusvaheline džässifestival, mis toimub iga aasta juulis Pori linna lähedal Soomes. See on üks vanimaid ja tuntumaid džässifestivale Euroopas, mida on korraldatud aastast 1966.

Kolmapäeval, 6. juunil lahvatas Soome ühiskonnas skandaal Pori Jazz’i tegevjuhi (nüüdseks vallandatud) Aki Ruotsala ümber, peale seda, kui Satakunta maakonna kohalik leht „Satakunnan Kansa“ (Satakunna Rahvas“) tegi temaga intervjuu ja selle käigus kajastas rõhutatult Ruotsala homoseksualismi propaganda vastast tegevust ja seisukohta. Nimelt kirjeldas Ruotsala oma varasemat tegevust Kristlike Demokraatide noorteorganisatsiooni esimehena ja väljendas ka oma seisukohta homoseksualismi suhtes, öeldes, et tema usub, et homoks ei sünnita ja homoseksualismist on võimalik vabaneda ning terveks saada.

Aki Ruotsala kuulub Soome Kristlike Demokraatide erakonda. Aastal 2011 oli Ruotsala Soome Kristlike Demokraatide noorteorganisatsiooni esimees, kui ta alustas Soome suurimas kristlikus noorteajakirjas „Nuotta“ avalikku kampaaniat „Ära alistu!“

Selle kampaania eesmärk on julgustada noori, et nad ei loobuks moraalsetest ja kristlikest väärtushinnangutest ühiskonnas toimuvate moraalsete väärtushinnangute vastase propaganda tõttu, eriti seksuaal- ja sooidentiteedi teemal, vaid läheksid liberaalsele peavoolu propagandale vastupidises suunas ja otsiksid Jumala tahet oma elule. Lisaks seisis Aki Ruotsala Kristlike Demokraatide noorteorganisatsiooni esimehena usu- ja väljendusvabaduse tagamise eest ühiskonnas.

Peale lehes ilmunud artiklit, sattus Aki Ruotsala aga oma kristlikust taustast lähtuvate seisukohtade tõttu homoaktivistide ja nende toetajate kriitika ja rünnaku alla, mille tulemusena Pori Jazz’i juhtkond vallandas Aki Ruotsala veel sama päeva õhtul.

Homoaktivistide kriitika alla sattunud Aki Ruotsala kaitseks astusid välja nii Põlissoomlaste (Perussuomalaiset) aseesimees Laura Huhtasaari kui ka erakonna Soome Kristlikud Demokraadid endine esimees Päivi Räsänen, kuid Pori Jazz’i juhtkond jäi oma otsusele kindlaks ja kommenteeris vallandamist järgmiselt: „Pori Jazz’i juhatus on otsustanud tühistada Aki Ruotsala nimetamise tulevaseks tegevjuhiks festivali väärtuste vastaste arvamuste esitamise tõttu. Need väärtused on Pori Jazz’i juhatuse ja kogu personali jaoks ühised. Vabandame kõigi ees, keda see asi puudutas ja solvas. Loomulikult, me ei saa keelata kellegi väljendusvabadust, kuid me võime otsustada, milliste seisukohtadega inimesed meil töötavad,“ kommenteeris juhatuse esimees Hannu Jaakkola.

Kokkuvõtteks — see on juhtum, kus võib öelda, et tegemist on marginaalse seksuaalvähemuse esindajatest omasooiharate ja homoaktivistide diktatuuriga enamuse üle, silmakirjalikkuse ning vasakäärmusliku sotsiaalliberaalse homopropagandaga. Enamuses Euroopa Liidu liikmesriikides, sealhulgas Soomes, ei ole enam vabadusi – ei riikliku, ei usu- ega ka väljendusvabadust. Tänaseks on Soome kuldsest demokraatiast, vabadusest ja jõukusest järel ainult ajalugu. Vasakäärmuslik sotsiaalliberalism, multikulti- ja homopropaganda ning homoaktivistide lobitöö ühiskonnas on teinud ühest vabast ja tugevast rahvast argliku ja oma juuri ning kristliku pärandit häbeneva rahva.

Euroopa rahvaste kristlik pärand ja kogemus kinnitab, et viimane sõna jääb traditsiooniliste, sealhulgas religioossete väärtuste kandjatele, mitte vasakäärmuslastest sotsiaalliberaalidest homoaktivistidele ning nende diktatuuri ihalusele, seda nii Soomes kui ka Eestis.