Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome Odini sõdalased laienevad Norrasse

-
22.02.2016
Norway Soldiers Of Odin

Soomes tekkinud rühmitus Odini sõdalased, kes väidavad end kaitsvat kohalikke asüülitaotlejate eest, laienevad üle Põhja-Euroopa, nädalavahetusel olid patrullid väljas mitmes Norra linnas.

Laupäeva õhtul kogunesid rühmituse teatel Stavangeri, Drammeni ja Kristiansandi tänavatele kümned mehed.

“Tahame, et tänavad oleksid turvalised, tahame vabaneda kuritegevusest, mille tunnistajaks me Norras praegu oleme ja mille suhtes politsei on võimetu,” ütles Norra Odini sõdalaste esindaja Ronny Alte. “Müüakse uimasteid, käperdatakse tüdrukuid, on rünnakuid ja vägivalda.”

Soomes loodi Odini sõdalased eelmisel aastal vastuseks rekordilisele rändetulvale, mis rühmituse väitel on viinud kuritegevuse kasvule. Praeguseks on rühmitusel harud ka Taanis ja Rootsis.

Alte, kes on varem kuulunud islamivastasesse Norra Kaitseliitu ja Saksamaal asutatud PEGIDA-sse, ütles, et Odini sõdurite Norra haru “esindab tervet poliitilist spektrit” ja aitab kõiki.

“Suur osa kuritegevusest, millele me keskendume, on ebaseadusliku sisserände tagajärg pärast seda, kui Euroopa oma piirid avas,” ütles Alte.

Norra politsei suhtub sarnaselt Soome kolleegidega “Odini sõdalaste sarnastesse rühmitustesse skeptiliselt”.

“Nende nime- ja sümboolikakasutus ning asjaolu, et osa liikmeid on seotud kuritegelike ringkondadega, võimendavad skepsist,” kinnitas Norra kõrge politseiametnik Atle Roll-Matthiesen. “Ei ole aktsepteeritav, et need rühmitused käituvad kui mingi kodanike omakaitseüksus. Sellised volitused on vaid politseil.

Drammenis kontrollis politsei laupäeval patrullijate isikutunnistusi ja veendus, et nad ei ole relvastatud. Kristiansandis lubati patrullidel vaid pirukaid ja kohvi jagada.

BNS

Foto: AP