Soome peaminister Sanna Marin tahab drastiliselt tõsta saastemakse

Maailm,
- Updated
©Scanpix.
Soome peaminister Sanna Marin.

Soome peaminister kavatseb sügisel 2020 välja kuulutada drastilise plaani autokütuste maksustamise tõstmiseks, kirjutas Iltalehti.

Kava kohaselt avaldab Marini juhitav töörühm sügisel 2020 väljatöötatud kava, et piirata märkimisväärselt fossiilsete kütustega seotud saastemäärade igakülgset lisamaksustamist.

Plaanis on maksustada kütuste tootjaid selle põhjal, palju CO2 sisaldub nende toodetavais kütustes. Need maksud tuleksid seniste aktsiiside ja maksude peale.

Soomes on juba ka autoriteetsed majandusteadlased avaldanud kartust, et see oleks kahjulik eelkõige madala sissetulekuga inimestele ja maarahvale.

Kogu selle algatuse taga on Marin,  kes olles veel transpordiminister, nõudis eelarvamustevaba tegevust saastemäärade vähendamiseks.

Kavandatavas paketis on isegi idee kilomeetripõhiste maksude kehtestamiseks, sealhulgas regionaalselt. Samuti maks tööandja parkimisplatsi kasutamise eest.

Soome püüab selles suunas järgida Taani eeskuju, kus on seatud eesmärgiks aastaks 2040 keelustada koguni diiselautod.

Eestile võivad need kavad olla isegi positiivsed, sest muudavad Soomes elamise ja töötamise eestlastele üha vähem atraktiivseks ja paljud neist  püüavad tulla tagasi kodumaale.

Eriti kui Eesti praegune valitsus, kuhu kuulub EKRE, ei lange sarnase rohelise kliimahüsteeria valda. Meile oleksid sellised drastilised meetmed majanduslikult hukutavad.

Mart Ummelas, kolumnist

Kommentaarid

One commentOn Soome peaminister Sanna Marin tahab drastiliselt tõsta saastemakse

  • Avatar

    “Puust ja punaseks” uue tähendusega — feministist sots/kommunistlakei tellimas peenist

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused