Soome Põlissoomlaste uueks juhiks valiti Riikka Purra

Maailm,
- Updated
©Erakogu
Ka Põlissoomlaste eesotsas on nüüd naine – Riikka Purra.

Soome Põlissoomlaste (Perussuomalaiset) uueks juhiks valiti Riikka Purra, kes seni oli partei aseesimees. Purra sai ülekaaluka toetuse: partei kongressil osales 1302 liiget, Purra poolt hääletas 774.

Riikka Purra on praegu esimest korda Soome parlamendi liige. Ta on öelnud, et ei pea vajalikuks Põlissoomlaste senise liini muutmist. Vaatlejate hinnangul on Purral samasugused seisukohad nagu senisel juhil Jussi Halla-Ahol.

Purra tahab Soome sisserändepoliitikat oluliselt karmistada ja on öelnud, et see on ka põhitingimus nende erakonna valitsusse minekul.

Arvamusküsitluste järgi on Soome kõige populaarsem erakond praegu Koonderakond (Kokoomus). Erakonna juht Petteri Orpo ütles paar nädalat tagasi, et oleks teatud tingimustel valmis Põlissoomlastega ühist valitsust moodustama. Varem on Koonderakond koostöö Põlissoomlastega välistanud.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused