Soome Rohelised toetavad massimigratsiooni ja migrantide majutamist soomlaste kodudesse

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Soome politsei terroripaigal tegutsemas

Vaatamata Turu terroriaktile ja muudele õudustele tõstaks Soome Rohelised kvoodipagulaste arvu 2500 inimeseni aastas ja peataksid ajutiselt tagasisaatmised, öeldakse pühapäeval 24.09 vastu võetud varjupaigapoliitikat käsitlevas dokumendis.

Soomele ette nähtud kvoodipagulaste norm on praegu 750 inimest aastas, kuid Rohelised oleksid valimis tõstma selle esialgu 2500-ni ja pikkamööda teiste Põhjamaa riikide tasemele.

Erakond kaotaks ka rahvusvahelise kaitse saanud inimeste perekondade taasühendamise ajalised piirangud. “Kogenud asüülijuristide sõnul on varjupaigaotsuste tase langenud ja varjupaigataotlejate õiguskaitse ennenägematus ohus,” ütles Roheliste volikogu esimees Kaisa Hernberg.

Erakond tahab toetada ka varjupaigataotlejate majutamist soomlaste kodudes. Hernbergi sõnul on eesmärgiks aidata kodumajutuse otsijatel ja vabatahtliku majutuse pakkujatel üksteist leida.

Erakonna sõnul on valitsus asüülipoliitikat tuntavalt karmistanud, ilma et otsuste kogumõjuga oleks arvestatud. Muu hulgas on kitsendatud varjupaigataotlejate õigust juriidilist abi saada.

Nende otsuste tulemusena on Roheliste hinnangul kasvanud tuntavalt taotluste tagasilükkamiste arv.

STT-BNS

Foto: Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused