Soome sai oma kaks orvust last al-Holist kätte, rootslaste lapsed kadusid

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Soome minister Katri Kulmani on Reutersi järgi Al-Holi laagri asjaajamistest kogu aeg teadlik olnud.

Eile õhtul toimetas lennuk Helsingisse kaks orvust last Süüria al-Holi kurdide kontrolli all olevast ISISega seotud perekondade laagrist.

Soome valitsuses oli selles küsimuses terav diskussioon, aga lõpuks soostuti neid 2 last ära tooma. See toimus suure saladuskatte all ja igati varjates, kellega on tegemist. Nüüd on nad sotsiaaltöötajate hoole all.

Ülejäänud laste ja emade äratoomine on suure küsimärgi all. Kui peaminister Sanna Marin, sotsid, vasakliit ja rohelised kalduvad seda toetama, siis vastu on ilmselt keskerakond, aga eriti teravalt põlissoomlased ja koonderakond. Nende juhi Petteri Orpo ja peaministri vahel puhkes sel nädalal parlamendi infotunnis terav vaidlus, kui Marin esitas oma palju pahameelt põhjustanud etteheite opositsioonile “Kas teil häbi pole?” Sellega olevat ta enda ideaalset poliitiku kuvandit tublisti rikkunud, väidab press.

Hiljutine küsitlus osutas, et Marini ja tema valitsuse taga on vaid pooled soomlased, osalt ka selle “päästeoperatsiooni” tõttu.

Tänane värske teade tuli Rootsist, kui välisminister Ann Linde teatas, et Rootsil oli plaan ära tuua mõned lapsorvud, kuid kui neid mindi otsima, olid nad kadunud, ilmselt sugulaste poolt ära peidetud.

See lugu tõestab veelkord, et mingi liberaalse “humanismi” sildi all võtavad Põhjamaade vasakvalitsused endale tõsise vastutuse terroristide smugeldamisel oma riikidesse, sest on üsna tõenäoline, et lastele järgnevad nii või teisiti ka nende pered.

Sanna Marini etteheide Orpole, et kuidas saame ikka väikseid lapsi jätta nii kohutavaisse tingimustesse ja et see ei pea tähendama ka emade äratoomist, mõjub selles kontekstis vähemasti  lihtsameelselt.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused