Soome tõestab taas, et vihakõneseadustel on totalitarismi mekk juures

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Soome karmistab vihakõneseadust, mis tähendab, et poliitika viiakse vestluskeskkondadest tänavatele, kus vihast kõnet kinni hoida ei saa.

Kui liberaalsed ja vasakpoolsed režiimid tahavad iga valesti öeldud sõna eest karistama hakata, siis on totalitaristlik ühiskond veelgi lähemal kui Põhja-Korea.

Soome peaprokurör Raija Toiviainen tahab parlamendilt luba esitada Põlissoomlaste rahvasaadiku Juha Mäenpää vastu kriminaalsüüdistus rahvusrühma vastu vaenu õhutamises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mäenpää astus möödunud aastal parlamendis üles sõnavõtuga, kus rääkis kõigepealt sisserändest ning seejärel ka võõrliikide tõrjumisest viisil, kus ta võrdles varjupaigataotlejaid võõrliikidega, vahendabERR ringhäälingut Yle.

“Selles valitsusprogrammis on üks hea sissekanne. See kõlab nii: “Tõhustame võõrliikide tõrjumist nii seaduste abil kui ka tõrjemeetmete rahastuse suurendamisega.” Kahjuks on see kirjas vales kohas. Ma tänan,” teatas rahvasaadik Mäenpää tookord.

Saadiku kõnepruugi üle annab vaielda, kuid ühte kultuuriruumi teise, sellest väga erineva kultuuri sissetoomine, mis sunnib ühiskonda ennast kõvasti muutma, ongi võrreldav võõrliikide sissetoomisega. Kuna Soomes on tänu Oulu vägistamistele, Turu pussitamisele, riigi poolt kinnimakstavatele somaallaste puhkustele “ohtlikul kodumaal”, moslemitüdrukute barbaarsele suguelundite sandstamisele ja paljule muule tekkinud vastumeelsus multikultuursuse osas, siis on sellised reageeringud demokraatlikus ühiskonnas paratamatud ja normaalsed.

Jättes kõrvale võõrliikide teema, tuleb tõdeda, et totalitarismi eelduseks on ka see ametnike hulk, keda rakendatakse tööle selleks, et “vale sõnakasutust” avastada; justiitssüsteemi kasutamine selleks, et juhtumeid leida, menetleda ja nende eest karistada; ühiskonna loodud väärtuste suunamine sellele, et ülal pidada jälgimiseks vajalikku repressiivaparaati; ühiskonnas sellise õhkkonna tekitamine, kus kõik on valvel, et ise midagi halvasti ei ütleks, ja samas jälgiks teiste sõnakasutust, et olla valmis “kodanikukohust täites” asjaomastele organitele raporteerima.

Helsingi politseile laekus seoses Mäenpää sõnavõtuga neli kuriteoteadet ning politsei alustas sellel puhul eeluurimist. Eeluurimise lõpuks jõudis politsei järeldusele, et Mäenpääd on alust kahtlustada rahvusrühma vastu vaenu õhutamises, ning politsei saatis juhtum edasi prokuratuuri – see näitab, et Soomes on tekkinud totalitarismile omane “koputamiskultuur”.

Toiviainen iseloomustas Mäenpää sõnavõttu kui asjasse mitte puutuvat juttu, mille puhul esinevat siiski ka kergendavaid asjaolusid – see näitab, kuidas üsnagi kriminaalses Soomes tuleb prokuratuuril tõsiste kuritegude asemel tegeleda kellegi sõnade tõlgendamisega.

Mäenpää juhtumiga samaaegselt said alguse ka kristlikku demokraati Päivi Räsäneni ja sotsiaaldemokraat Hussein al-Taeed puudutavad juhtumid. See omakorda näitab, et totalitarism suukorvistab juba tervet ühiskonda ja selle asemel, et lasta inimestel vastuolud selgeks rääkida, eelistab Soome tohutut jälgimis- ja represseerimisaparaati toita.

Detsembris Soomes käinud Uute Uudiste meeskond nägi iseseisvuspäeval tänavatel kogu poliitiliste jõudude spektrit, alates mõlemast äärmusest kuni tsentrini, kusjuures tulipäisemaid hoidis lahus politsei. Kui vihakõneseadus ei lase inimestel enam avalikus ruumis repressioone kartmata väidelda, siis kandub poliitika tänavatel, kus vastastele saab alati ära karjuda, mida neist arvatakse.

6 commentsOn Soome tõestab taas, et vihakõneseadustel on totalitarismi mekk juures

 • Avatar

  Soome peaprokurör ise (Raija Toiviainen) on viha õhutaja siin selles loos. Ja ainus. Neid inimesi samas on absurd trahvida v6i karistada kes nimetavad asju ja sündmusi nende õigete nimetustega ja jutustavad nii nagu see on.

 • Avatar

  @Leo Viller – tänapäevane USA on sisult lehkav bolsevismi koobas.
  Lihtsalt hinna nänni alt ei pasita see veel väga välja.

 • Avatar

  väga kurb kui rõhujaid rõhutakse

 • Avatar
  Leo Viller

  Soomlastel on vist juba meelest läinud, et veidi rohkem kui sada aastat tagasi toimus Soomes sõda, kus soome ja vene päritoluga kommunistid – bolshevikud tahtsid Soomet Venemaa eeskujul ka kommunistlikuks muuta. Kui see oleks sündinud ja Soomest oleks saanud nõukogude liiduvabariik, siis oleks tapetud vähemalt miljon soomlast. Sakslaste abiga peksti tookord terroristidest kommunistid Soomest välja. Tänapäevaks on sakslased kuidagi lonti vajunud, millest järeldub, et Soomel tuleks hakata USAga tihedamaid sõjalisi suhteid looma. Sellest ei saa vist küll aru tänapäeva uuskommunistlik – roheline ( punane – punapruun ) Soome valitsus. Muide – Soome NATOsse astumine meeldib väga Venemaa sõjalistele ringkondadele – üks vaenlane piiri taga jälle juures ja enese tähtsus nii kohe kasvab

 • Avatar

  Seltsimees Felix “Raudne” Dzersinski tunneks rahuldust sellist asjade käigu üle…
  Igal normaalsel inimesel aga jooksevad õuduvärinad üle selja.
  Soomes on Lapimaal ruumi küll kuhu teisitimõtlejad asumisele saata – toituvad seal samblast ja põdrasarvedest.
  Kas tõesti pole Soomes enam piisavalt mehemeelt, et panna püsti uus Talvesõda – see kord parasiteerivate võõrliikide vatu.

 • Avatar

  “Soome peaprokurör Raija Toiviainen …”
  Tuleb kahjuks tunnistada et naisterahvad paistavad olema kõikvõimalikele värdideoloogiatele vastuvõtlikumad kui meesterahvad.
  Kui panna tähele kes “asustavad” ideoloogilisi ametkohti, kes on tekitanud feminatsteeriumi, kes on zoovoliniku ja võrdõigusvoliniku ametis…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused