Soome tugevdab Ukraina ja Pariisi sündmuste järel kaitsevõimet

Maailm,
- Updated
Soome Leopard

Soome kaitseminister Jussi Niinistö avaldas esmaspäeval lootust, et reservväelasi võib tulevikus kutsuda kordusõppustele lühema etteteatamisajaga, vahendab BNS.

Minister on algatanud ka sellekohase seaduseelnõu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praeguse seaduse kohaselt peab kutse kordusõppustele saatma vähemalt kolm kuud enne nende algust.

“Kui võtta arvesse praegust julgeolekupoliitilist olukorda ja seda, kui kiiresti olukorrad võivad muutuda, näib selline ajavahemik liiga pikk,” märkis Niinistö riigikaitsekursuste avamisel Helsingis.

Niinistö eesmärk on kaotada reservistide valmisoleku tõstmiseks nende kutsumisel kordusõppustele tähtajapiirangud. Ta loodab, et vastav eeelnõu jõuab parlamenti kevadel.

Tegemist on Niinistö sõnul nii kaitsevägede kui tema enda sooviga.

Kiiret kutset kordusõppustele eeldaks kriisi oht. Praegu sellist olukorda ministri hinnangul silmapiiril pole, kuid hoiatavaid näiteid on.

“Ukraina kriis on näide kiiresti arenevast kriisist, mida oli raske ennustada. Soome reservistide kolmekuine etteteatamisaeg oleks sarnases olukorras ilmselgelt liiga pikk,” lausus ta.

Tavapärased kordusõppuste kutsed püütakse Niinistö sõnul ka edaspidi aegsasti välja saata.

Varem esmaspäeval teatas Niinistö, et Soome koostab eriseadust otsese sõjalise abi andmiseks. Välisministeeriumis koostatav seaduseelnõu jõuab parlamenti veel kevadistungjärgul.

Niinistö ütles, et seadus mitmekesistab Soome võimalusi anda abi ning parandab võimalusi abi vastu võtta.

Seadust on Niinistö sõnul arutatud juba pikka aega ja seda hakati ette valmistama ajendatuna Rootsi omaaegsest allveelaevajahist.

“Nüüd on protsessi kiirendanud mullu sügisel aset leidnud Pariisi rünnakud ja minu arusaamist mööda peaks see lähikuudel valmis saama,” lisas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused