Soome valitsuse uus suund – rohkem Vahemere paadimigrante

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Soome hakkab ka migrandikorjelaeva Sea-Watch 3 saaki omale nõutama.

Uute Uudiste kaasautor Paul Oja annab teada viimastest Soome uudistest, mis räägivad jätkuvast migrandilembusest.

“Laev Sea Watch 3 on üks mitmetest „meretaksodest“, mis käivad Vahemerel Aafrikast tulevaid paadipõgenikke üles korjamas ja Euroopasse toimetamas. Kuigi Itaalia siseminister Matteo Salvini keelas laeval sisenemise Itaalia territoriaalvetesse, pressis laev end keelust hoolimata Lampedusa saare sadamasse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seal see laev nüüd loksub. Itaalia pinnale tulijaid ei lubata. (Erand on siiski tehtud 13 „haavatavas olukorras“ olevale inimesele, kes on maale lastud, teatab Yle.)

Euroopa komisjoni sallijad ja inimõigusvõitlejad on tõstnud kisa, et ELi liikmesriikidel tuleks võtta endale ühine vastutus põgenike eest ja need omavahel ära jagades vastu võtta. Soome eelmine valitsus keeldus jaanuaris Maltale saabunud laevadelt põgenikke vastu võtmast. Praegune valitsus aga on kuulutanud, et Soome võtab vastu kaheksa pagulast, s.o viiendiku laeval viibivast 40 inimesest.

Soome siseminister Maria Ohisalo, kes 15. juunil ilma vastaskandidaatideta Roheliste partei esimeheks valiti, teatas Ylele, et tegemist on uue valitsuse suunamuutusega pagulaspoliitikas. „Euroopa komisjon on esitanud liikmesmaadele sellise palve ja Soome ELi peatse eesistujariigina võtab endale veidi rohkem vastutust,“ ütles Ohisalo.

Siinkirjutajale ei taha hästi pähe mahtuda, miks peaks Soome või mistahes maa võtma endale kohustuse vastutada jobude eest, kes Aafrika rannikult lagunevates paatides paremat elu otsima lähevad. Aga võib-olla on mul lihtsalt liiga väike peanumber.

Soome siseminister Ohisalo leiab igatahes, et tegemist on loomulikult inimõiguste eest seismisega. „Sellises olukorras tõuseb esile Euroopa ühine vastutus ja solidaarsus. Meie oleme oma eeskujuga siin teenäitajateks.“

Itaalia siseministeeriumi teatel on peale Soome pagulasi nõustunud vastu võtma veel Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg ja Portugal.

Laupäeval kell 11:00 algas Tamperes Põlissoomlaste erakonna kongress. Oodata on avaldusi ja seisukohavõtte eelkõige sisserännu teemal. Jälgime toimuvat.”

Allikad: Yle Uutiset, Iltalehti 

Lisaks BNS-i uudis.

Itaalias peeti merelt rohkem kui 40 migranti peale võtnud ja Lampedusa saarele toimetanud Saksa valitsusvälisele organisatsioonile kuuluva laeva Sea-Watch kapten, teatas reedel ühenduse eestkõneleja Ruben Neugebauer.

Kõneisiku kinnitusel peeti 31-aastane kapten Carola Rackete kinni ja migrandid on endiselt sadamas seisval laeval.

Itaalia siseminister Matteo Salvini keelas laeval Itaalia sadamatesse sisenemise. “Me kasutame kõiki seaduslikke vahendeid, et peatada ebaseaduslikku laeva, mis ohustab kümneid migrante, selleks, et mängida räpast poliitilist mängu,” ütles Salvini Facebookis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused