Soome võtab illegaalidelt kodakondsust ära

Maailm,
Soome pass

Pärast 2011. aastal vastu võetud karmimaid kodakondsusseadusi võeti mullu Soome kodakondsus ära rekordarvult inimestelt, vahendab Yle.

2014. aastal võeti Sooke kodakondsus viieteistkümnelt inimeselt. Peamine põhjus Soome kodakondsuse kaotamiseks on naturalisatsiooni taotlemisel valeandmete esitamine. Soome ametnikud jätkavad esitatud andmete kontrollimist ka pärast seda, kui inimesele on antud kodakondsus. Kui avastatakse, et inimene on millegi kohta valetanud, kaotab ta kodakondsuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti võimaldavad seadused kodakondsust ära võtta lastelt, kui selgub, et nende isa ei ole Soome kodanik. Soome seaduste kohaselt saab automaatselt kodakondsuse laps, kelle ema on välismaalane ja isa soomlane, kuid mitte vastupidi. Seega kui isa kaotab valeandmete esitamise eest kodakondsuse, kaotab selle ka tema laps.

Riigist lahkunud kodanike puhul nõuab seadus, et neil jääks alles side Soomega. Lapsena Soome kodanikuks saanud inimesed peavad sellised sidemed looma 22. eluaastaks, vastasel juhul kaotavad nad kodakondsuse. Meeste puhul tähendab see eelkõige sõjaväeteenistuse läbimist. Välismaal sündinud naised saavad samuti oma kodakondsuse säilitada sõjaväeteenistust läbides, kui nad ei suuda teisiti oma sidemeid riigiga tõestada. Mujal Põhjamaades vähemalt seitse aastat elanud soomlastele need karmid reeglid ei kehti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused