Soomes kisub kuumaks: vasakäärmuslastest nolgid ründavad oma vastaseid juba füüsiliselt

Viha õhutavad alati teised!

Eile 12.04. kaks päeva enne Eduskunna valimisi toimus agressiivne rünnak Suomen Kansa Ensin (SKE) parteijuhi vastu Helsingi südalinnas Kamppi ees Narikkatoril.

Uutele Uudistele saadetud videolt on näha, et kapuutsides nolgid norivad rahuliku ürituse vastu agressiivselt tüli. Üks inimene lüüakse lausa oimetuks, rünnatakse ka naisterahvaid. Politsei vaatab toimuvat suhteliselt tuima näoga pealt. Kusjuures tegu pole teps mitte sisserännanute vaid pesueht valgetega, kuigi siin-seal vilksatab ka mõni lõunamaisem nägu, kes püüab ründajat pigem rahustada.

Kas punane traditsioon, mis soomlaste sees juba Suure Oktoobri ajast tugevasti sees istub kipub rahva taas kahte lehte lööma? Soomes on alati olnud palju tõsipunaseid ning kindlasti on multikulti- ja kõikesallivuspoliitikaga sedasorti tublisid noormarksiste ka hulgi peale kasvatatud.

Soome ja Eesti peavoolumeedia vaikivad. Nad ütlevad, et Soome valimiste peateemaks on hoopis kliimamuutus ja heaoluriik. Kuid on väga kahtlane, kas see nii ikka on? Äkki on peateemaks hoopis traditsioonilised väärtused, rahvusriigi kaitse ja põliste soomlaste õigused oma kodumaal peremees olla.

Sotsid ja teised peavooluparteid kutsuvad üles elektriautode kasutust laiendama, liha tarbimist maksude abil vähendama ning koolides ja muudes avalikes asutustes taimetoidu osakaalu suurendama.

Põlissoomlased on aga tänu neile meetmetele vastandumise tõttu saanud juurde hulga pooldajaid ja lähevad valimisi võitma.

Kommentaarid