Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soomlannade fiktiivabielud iraaklastega sagenevad – kas raha või “missioonitunde” pärast?

-
05.08.2018
Kõik need mehed unistavad elamisloast ja soomlannadele “unelmate printsiks” olemisest.
© AFP/Scanpix

Soomlannad tegelevad üha enam asjaga, mida võib nimetada nii seaduserikkumiseks kui ka rahvuse ja kodumaa reetmiseks.

Soome migratsiooniameti hinnangul on riigis suurenenud iraaklastega sõlmitud nõndanimetatud võltsabielude arv, kirjutas pühapäeval põhjanaabrite väljaanne Sunnuntaisuomalainen.

Migratsiooniamet peab selle all silmas abielu, kui paaril ei ole kavatsust kokku jääda ja see sõlmitakse vaid elamisloa saamiseks, vahendab BNS.

Sel aastal on tagasi lükatud 40 protsenti iraaklaste taotlusi, kus taotluse alusena on toodud välja soomlasest abikaasa.

“Keelduva otsuse põhjusi on erinevaid, kuid iraaklastest turvapaigataotlejatele eitava vastuse andmise peamiseks põhjuseks on võltsabielu kahtlus,” ütles migratsiooniametnik Pauliina Helminen.

Soomlasest abikaasale viidates on sel aastal elamisluba taotlenud 129 iraaklast. Viimase 12 kuu jooksul on neid olnud 270.

Nimetatagu Uute Uudiste seisukohta kuidas tahes, elamisloa saamiseks võõraga abiellu heitnud soomlannad on reeturid, sest selle tegevusega nad muudavad oma kodumaa demograafilist olukorda hullemaks ning aitavad hea elu otsijatel Soome ühiskonna kukile elama minna. Iraaklaste seas on väidetavalt palju ka sõjakurjategijaid, lihtsalt pätte, varjupaiga taotlemise tegelike põhjuste kohta valetajaid ja lihtsalt majandusmigrante, kes Soomele midagi head ei anna.

Väga tõenäoliselt aitavad paljud soomlannad iraaklasi ka multikultuursetel kaalutlustel ehk siis toetavad nende arust “õnnetuid”, kuigi ka raha on seal ilmselt suuresti mängus. Ehk oleks petturitest naistele neid ära kasutava iraaklasest “abikaasa” võrku takerdumine sobiv karistus?