Soomlastest kommentaatorid: Helme ütles välja selle, mida Soomes ei julge keegi välja öelda

Maailm,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Soomes on tekitanud elavat vastukaja siseminister Mart Helme väljaütlemised Soome uue peaministri ja valitsuse aadressil.

Soomlased kirjutavad Iltalehti uudise juures kommentaarides, et nii õudselt kui see ka ei kõla, on Helmel paljuski õigus ja et eestlastelt võib kuulda vahel ka asjalikku juttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soome peaministrit kaitsta üritanud Jüri Ratase kohta öeldakse, et Ratas ei tea Soome peaministrist Sanna Marinist mitte midagi. Või siis meeldibki Ratasele see, et kuidas Soomet praegu vetsupotist alla kistakse. Tuuakse välja näiteks asjaolu, et Marin suhtub väga soojalt Vene presidenti Vladimir Putinisse.

Märgitakse, et Helmel on õigus ja et loodetavasti Soome praegune valitsus võetakse ametist maha. Üks kommentaator märgib, et see pole tegelikult mingi uudis – uudiseks on pigem see, et muu maailm naerab praegu Soome üle, kuigi selles pole rahvas süüdi.

Arutlejad toovad välja ka selle, et Soome endine peaminister Antti Rinne kritiseeris korduvalt Poolat ja Ungarit, ja miks ei võiks Eesti minister kritiseerida Soomet? Märgitakse seda, et Soome peaminister Sanna Martin on äärmusvasakpooolne poliitik ja see on Soomele kahjulik, ning et praegu on Soomes võimul punased ja kodanlased on opositsioonis.

Kommentaatorid nendivad, et Helme ütles välja selle, mida Soomes ei julge keegi välja öelda. Samas märgivad inimesed, et eestlased peaks Soome koha pealt keelt hammaste taga hoidma, kuna Soome on nii palju Eestile andnud. Märgitakse, et isegi kui Soome puhul miski ei meeldi, pole ilus seda valju häälega välja öelda.

Allikas: eestinen.fi

2 commentsOn Soomlastest kommentaatorid: Helme ütles välja selle, mida Soomes ei julge keegi välja öelda

 • Avatar

  Ütelda on lihtne – sõna pidi ju vaba olema!!!
  Aga millal tegudeni jõuame???
  Euroopa on vaja VABASTADA punasest saastast.

 • Avatar
  Leo Viller

  Tegelikult käis Teise maailmasõja ajal suur lehmakauplemine selle üle, kas NSV Liidule peaks kuuluma Soome ja Balti riigid peaksid olema ” baltiseeritud ” või vastupidi. Tegelikkuseks sai teine, ” finlandiseerimise ” variant ja seda tänu sellele, et Soome julges Talvesõjas Stalinile vastu hakate. Aga paraku – Talvesõda oli Soome – Stalini poolt korraldatud suur Hitleri lollitamisprojekt. Siit saabki muide selgeks, miks Soome ” finlandiseeriti ” ehk siis säilitas formaalselt iseseisvuse, sest vastasel juhul oleksid soomlased selle Soome – Stalini ühisprojekti avalikustanud, USA ja Suurbritannia valitsejate suureks häbiks

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused