Soovahetusideoloogia rikub elusid ja lõhub peresid – Soome näite varal

Maailm,
©EPA/Scanpix
Tänapäeva inimestele on loodusseaduste vastu minek väga lihtsaks tehtud.

Soome vanematelt võeti ära 15-aastase tütre hooldusõigus, kuna nad ei olnud nõus tütre soovahetusprotseduuri hormoonraviga.

Soome rootsikeelne YLE vahendab, et kaks aastat tagasi, kui perekond kolis teise EL-i riiki, teatas nende teismeline tütar, et tunneb ennast poisina ja nõudis hormoonravi ning hilisemat rindade eemaldamist. Vanemate jaoks oli see šokk, ehkki nad olid märganud äkilist muutust tütre riietumisstiilis. Varasem väljakutsuv ja väga feminiinne riietus oli korraga asendunud meheliku stiiliga. Sarnaseid riideid kandsid ka tütre uued sõbrad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ema sõnul ei olnud nad hormoonraviga nõus. „Ta oli kõigest 15-aastane ja me ei saanud hormoonraviga nõustuda,“ selgitas ema. Ta rääkis tütrele, et teismeliseeas on identiteediotsingud normaalne nähtus ja et nn soovahetus ei ole sugugi lihtne protsess. Kuid tütar ei kuulanud. Mõni nädal hiljem teavitas üks tütre sõber asjast politseid, esitas ema ja isa vastu kaebuse ning üsna pea pärast seda otsustati vanematelt tütre hooldusõigus ära võtta.

„Arusaadavalt oli meie jaoks väga raske kuulda, et meie tütar midagi sellist teha tahab, kuid kõige hullem asja juures oli see, et ametnikud nõustusid. Me olime naiivsed ja arvasime, et arstid ning ametnikud tegutsevad mõistlikult. Tegemist oli väga suure veaga,“ rääkis isa YLE-le

Isa sõnul oli väga raske vaadata videod oma tütrest pärast kuus kuud kestnud hormoonravi: „Ilma üledramatiseerimata võin öelda, et kuulnud tema jämedaks läinud häält ja näinud tema muutunud isiksust, oli tunne, nagu oleks mu laps tapetud.“

Tütrel puudub kontakt vanematega ja nad on kohtunud vaid paaril korral juhuslikult. „Tütar väldib meiega silmsidet,” räägivad vanemad, kelle arvates ei ole nn soovahetusprotsess läinud päris nii, nagu see ehk oleks pidanud. Vanemad on pöördunud abi saamiseks Soome võimude poolte, kuid kuna otsuse langetas teine EL-i riik, ei ole Soomel võimalik sekkuda.

Ehkki ka Soome seadused on sarnased EL-i riigile, kus Soome vanematelt tütre hooldusõigus ära võeti, väidab Soome soovahetusspetsialist, et Soomes ei oleks sellises olukorras ilmselt päris samamoodi talitatud.

Samas on kogu Euroopas plahvatuslikult kasvanud oma sugu n-ö vahetada soovivate noorte arv. Ilmselgelt võib siin näha seost vasakäärmuslaste poolt pealesurutava nn transsoolisuse ideoloogiaga, mida propageeritakse üha väiksemate laste hulgas. Eriti haavatavad on noored tüdrukud, kuna statistika kohaselt soovib viimasel ajal nn soovahetust rohkem tüdrukuid kui poisse.

Allikas: YLE

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused