Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sorose rahastatav portaal soovitab pandeemiat ära kasutada perekonna lammutamiseks

-
15.04.2020
George Soros – mees, kes on vanuigi keskendunud maailma lammutamisele.
© AFP/Scanpix

Globalistist miljardäri George Sorose poolt rahastatud uudisteportaal openDemocracy kasutab ära koroonaviiruse pandeemiat ja inimeste suurenenud tundlikkust, et suruda läbi oma perekonnavastast agendat.

Ühendkuningriigis välja antav openDemocracy avaldas hiljuti artikli pealkirjaga „The coronavirus crisis shows it’s time to abolish the family” (“Koroonaviiruse kriis näitab, et on aeg kaotada perekond”). Autor Sophie Lewis toob välja tuumperekonna väidetavad puudused, mille tõttu olevat koroonakriis ainult süvenenud.

Lewise sõnul annab praegune kriis inimestele suurepärase võimaluse „vabastada“ ennast „tuumperekonnast“. Artiklis väidetakse, et kodu ei ole turvaline keskkond ja et koroonaviirus on toonud endaga hüppelise perevägivalla kasvu. Autori arvates ei ole koduseinte vahel sugugi turvaline ka seksuaalvähemustel ja feministidel: „Eriti väga vanadel ja väga noortel seksuaalvähemuste ja feminismi esindajatel ei ole seal põhimõtteliselt turvaline: nende heaolu kapitalistlikus kodus on pigem erand kui reegel.“

Edasi väidab Lewis, et perekondades valitseb sügav patriarhaalse kasvatuse oht ja perekonnas elamine on ebaturvaline „paaride kooselu müstifitseerimise, sugulussuhete romantiseerimise ja fundamentaalselt ebaturvalise paiga, s.t eravalduse ülistamise tõttu“.

Lewis kutsub üles tegutsema: „Kohe tuleb vabastada kõik vangid ja vahialused, muuta hooldusasutused [nt vanadekodud] ruumikateks isejuhitavateks küladeks ning laske lahti kõik täispalgaga töötajad, et nad saaksid igaveseks lahkuda oma punkritest ja kolida kokku oma sõpradega; ning vähemalt järgmise kümnendi jooksul tuleks igati soodustada laisklemist.“

Kindlasti tekitab sunduslik kodusviibimine mingil määral stressi ja mõnel juhul võib ette tulla ka koduvägivalda, kuid sellest hoolimata näitavad hiljutised uuringud, et kriis on muutnud perekonnad lähedasemaks.

Uuringufirma Gallup hiljutine küsitlus näitas, et kümnest lapsest üheksa (89%) tunneb koroonaviiruse ajal vanematega koos kodus olemisest rõõmu. Lisaks on mitmed uurimused näidanud, et kasvõi ainult ühe lapsevanema puudumine avaldab lastele negatiivset mõju. Üksikvanemaga üles kasvanud lastel on väidetavalt raskem saada hakkama koolis ja nad lõpetavad väiksema tõenäosusega ülikooli. Neil on ka suurem kalduvus depressioonile.

openDemocracy kodulehe info kohaselt on portaali peamiseks rahastajaks Sorose Avatud Ühiskonna Fond.

Allikas: Remix