Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsialism hiilib ökoloogilise tagaukse kaudu ja hirmutades

17.02.2020
Kliimastreik Toompea platsil.
© Uued Uudised

Kolumnist Markus Brandstetter hoiatab, et kliimapaanika taga on poliitilised jõud, kelle sooviks on hävitada kapitalistlik maailmakord.

“Me elame lõpuaegu. Varsti on lõpp meiega ja üldse kogu maailmaga lõpp. Paanikakütjad on tegevuses: praegune talv on jälle lumeta, eelnev suvi oli taas üks palavamaid läbi aegade, Austraalias on mitu kuud lõõmamas metsatulekahjud, Hiinas on viirus levinud nahkhiirtelt inimestele ja sunnib inimesi karantiinis olema, põlvili on surutud maailma suuruselt teine majandus ja hiiglaslik riik.

15. sajandil oli selline aeg, kui inimesed uskusid, et maailm on kurjust täis ja ebaõiglus valitsemas, lõõmasid vihkamise ja vägivalla tulekahjud ning kurat kattis maa oma mustade tiibadega – ning see ajas kristlased meeleheitesse. Kuid mitte kõiki. Mõni, näiteks dominiiklaste munk Savonarola, tegi sellest poliitilise kapitali. Tema leegitsevad jutlused maailmalõpust tõid talle Firenze üle võimu, mille ta kaotas taas alles siis, kui firenzelased mõistsid, et Savonarolat ei huvita niiväga hoolitsus tuleviku eest kui võimu saamine selles maailmas.

Sotsialism ökoloogilise tagaukse kaudu

Ja see viib meid teema juurde: kogu sellel jutul kliimakatastroofist, maailmalõpust, hädas inimestest ja kõikvõimalikest katastroofidest, mis aasta-aastalt üles tõuseb, on ainult üks eesmärk: jõuda võimule. Ja siis riigi ja ühiskonna muutmine ökomarksistlikuks diktatuuriks, kus juhtohje hoiavad “rohelised progressiivsed” jõud.

Selle põhjus ka on selge: Marxi välja kuulutatud proletaarsete masside ülestõus ei toimunud kunagi ega saa kunagi ka toimuma. Ükski normaalne inimene ei taha vabatahtlikult sotsialismi. Nii et see peab sisse hiilima ökoloogilise tagaukse kaudu. Kuid see on võimalik ainult siis, kui pidevalt ehitatakse üles ulatuslik ohtude taust ja inimestele öeldakse iga päev: varsti on inimkond ja meie planeet ning kõik muu hävingus.

Ja kuna enamik inimesi ei taha vabatahtlikult loobuda toimivast süsteemist, mis pole neile midagi halba toonud, tuleb apokalüpsise kuulutajatel seda maailmalõppu kuulutada lausa igapäevaselt.

Allikas: Junge Freiheit