Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sotsialistide arusaam sallivusest: iseseisvuspüüe jõuga maha suruda, eestvedajad vangi ja ongi õnn õuel. Jalgpallurid nii ei arva

-
14.10.2019
Kaasaegne, pluralistlik ja salliv Kataloonia Hispaania koosseisus – just sellisene see välja näebki. Vangistatud katalaan teel kohtusse.
© EPA/Scanpix

Üks välisuudis räägib väga ilusasti sellest, millisena näevad nii Eesti kui Euroopa vasakpoolsed ja liberaalid tolerantset ühiskonda.

Hispaania sotsialistist peaminister Pedro Sanchez ütles esmaspäeval pärast 12 Kataloonia separatistide liidri süüdimõistvat otsust, et on aeg keerata Kataloonia ja keskvõimu suhetes uus lehekülg.

“Pärast ülemkohtu tänast otsust peame keerama uue lehekülje, mille aluseks on rahumeelne kooseksisteerimine Kataloonias läbi dialoogi… Võime avada uue peatüki, milles kaasaegne, pluralistlik ja salliv Kataloonia võtab oma õiguspärase koha Hispaania koosseisus,” ütles peaminister.

Hispaania ülemkohus mõistis esmaspäeval üheksale Kataloonia iseseisvuslaste juhile lahkulöömiskatse eest 9-13-aastased vanglakaristused. Hispaania kohtunik andis esmaspäeval välja ka uue rahvusvahelise vahistamiskäsu Kataloonia endise presidendi Carles Puigdemonti suhtes.

Hispaania surus katalaanide iseseisvuspüüded jõuga maha, EL kiitis selle heaks, vastupanuliikumise liidrid represseeriti ja nüüd on siis sotsialistide hinnangul olemas “kaasaegne, pluralistlik ja salliv Kataloonia  Hispaania koosseisus”. Kõlab väga nõukogulikult ja stalinlikult!

Kataloonia kriis puhkes seoses 2017. aasta 1. oktoobri iseseisvusreferendumiga, mille Hispaania keskvõim ebaseaduslikuks kuulutas. Referendumil, mis viidi läbi ebapiisava rahvusvahelise vaatlemise tingimustes ja mida keskvõim püüdis mõnel pool jõuga takistada, toetas Kataloonia iseseisvumist ligi 90 protsenti hääletanutest, kuid hääle andis alla poole piirkonna valijatest.

Hispaania jalgpalliklubi FC Barcelona kritiseeris esmaspäeval ülemkohtu otsust, mis pani üheksa katalaani separatistide juhti 2017. aasta ebaõnnestunud iseseisvumispüüdluste eest vangi.

Jalgpalliklubi kritiseeris varem ka Hispaania keskvõimu katseid takistada 2017. aasta 1. oktoobri iseseisvusreferendumi läbiviimist. Kui politsei puistas referendumi eel Kataloonia valitsuse tööruume ning pidas kinni ametnikke, mõistis klubi hukka kõik aktid, mis võisid selle teatel takistada demokraatia ja sõnavabaduse vaba kasutamist. (BNS-UU)