Stoltenberg kutsub NATO maid meditsiinivahendite osas endale lootma, vältimaks sõltuvust tarnijatest

Maailm,
©AFP/Scanpix
NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg kutsus teisipäeval liikmesriike üles koroonaviiruse kriisist õppima ning suurendama riiklikke meditsiinivahendite varusid, et vältida liigset sõltuvust välismaa tarnijatest.

“Me peame uurima meditsiinivahendite ja kaitseülikondade, ravimite ja muu taolise varude probleeme. Ning samuti esitama küsimusi nagu, kas me oleme liiga sõltuvad väljastpoolt tulevast toodangust,” ütles Stoltenberg videosilla vahendusel ajakirjanikele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Riikide vastupanuvõime on NATO vastutus,” ütles ta. “Kõik need teemad – vastupanuvõime, riikide vastupanuvõime, mis sisaldab ka seda, et meil on tagatud vajalikud meditsiinivahendid – on osa õppimisprotsessist selle kriisi järel.”

NATO kaitseministrid kohtuvad kolmapäeval videokonverentsil, millel keskendutakse pandeemia tagajärgedele.

Stoltenberg ütles, et kõneluste eesmärgiks on suurendada tuge liikmesriikide vahel, täpsemalt selgitada välja nii varude kui sõjalise transpordi ülejäägi hulk, et saata meditsiinilist varustust sinna, kus seda parasjagu on vaja.

Samuti pööras ta tähelepanu küsimusele, kui suurt mõju avaldab koroonaviiruse kriis kaitse-eelarve suurendamisele liitlasriikide seas, mille majandused lähevad eeldatavalt langusse. Samas rõhutas ta, et hetkel on veel liialt vara kriisi kahjusid hindama hakata.

Stoltenbergi sõnul ei ole NATO ees kriisi eel seisnud väljakutsed samuti kuhugi kadunud ja vajavad tähelepanu.

“Jätkuvalt on olemas terrorismioht. Ohud küberruumis. Ning me näeme üleilmset võimunihet Hiina tõusuga, ja me näeme ka üha enesekindlamat Venemaad.” (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused