Supo juhi Antti Pelttari hoiatus: islamiterrorismi sihtrühmad liiguvad ühest riigist teise

Maailm,
TS06D4D9

Rootsi kaitsekonverentsil kõnelenud Soome riikliku julgeoleku ja vastuluureametkonna Supo juht Antti Pelttari ütles, et terrorismiolukord riigis on kiires tempos keerukaks muutunud ning Põhjamaade koostöö terrorismivastases võitluses on väga tähtis, sest niinimetatud sihtrühmad liiguvad ühest riigist teise.

Pelttari sõnul on mõjuteguriteks olnud olukord Süürias ja Iraagis ning radikaliseerumise areng väljaspool nimetatud riike, vahendab Õhtuleht väljaannet Daily Finland. Supo juht pidas ka äärmiselt murettekitavaks asjaolu, et paljud riigist lahkunud äärmuslased olid radikaliseerunud Soomes viibides. Möödunud aasta suvel teatas Pelttari, et Soomes elab 350 potentsiaalset terroristi. Põhjanaabrite juurest on sadakond inimest Islamiriigi eest sõdima läinud, nende seas ka naisi, paljud on seal langenud ja paljud on ka Soome tagasi tulnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soomel on juba olemas ka oma islamiterrorismi kogemus — riigi edelaosas Turus leidis mullu 18. augusti päratlõunal aset noarünnak, milles hukkus kaks ja sai vigastada kaheksa inimest. Maroko päritolu terrorist Abderrahman Mechkahi, kes sai kuriteokahtlustuse, saabus varjupaigataotlejana Soome 2016. aasta algul. Eitava vastuse oli marokolane vaidlustanud.

Rootsi on olukord veelgi hullem: sealse kaitsepolitsei Säpo juht Anders Thornberg rääkis eelmisel aastal, et riigis elab tuhandeid islamiäärmuslasi, aastal 2010 oli neid vaid 200.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused