Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Suur kliimapettus – teadusvalest välja kasvanud usuliikumine

-
30.08.2022
Kliimaäärmuslased organisatsioonist Extinction Rebellion näevadki välja nagu usuhullud.
© Scanpix

Kolm aastat tagasi lõppes üks pikalt veninud kohtuprotsess, mille tulemus peaks mõjutama meie kõigi elu. Peaks, aga siiamaani ei mõjuta, kuna lugu vaikiti massimeedia poolt maha.

Tegemist oli kahe kliimateadlase vaidlusega. Üks nimetas teist petiseks, mille peale teine üliväga solvus ja kaebas esimese au haavamise eest kohtusse, nõudes tekitatud mainekahju eest suurt valuraha. Kaotajaks jäi kaebaja.

Solvujaks oli dr. Mann, kes sai umbes 20 aastat tagasi maailmakuulsaks planeedi ülekuumenemist ennustava arvutimudeli ja nn. hokikepigraafikuga. Sellest graafikust sai kliimahüsteeria tuntuim illustratsioon ja alus siiani võimutsevale eksiarvamusele, et kliima inimtekkeline soojenemine on teaduslikult tõestatud fakt.

Kohtuotsus kinnitas, et dr. Manni “hokikepp” on teaduspettus. Kaitse nõudis, et dr. Mann esitaks oma arvutuste algandmed. Need oleks siis erapooletult üle käidud, et tuvastada, kas arvutused olid korrektsed. Doktor Mann keeldus nõutud andmeid esitamast, sellega tunnistades, et need ei kannata kriitikat [1].

Sellega võiksime kliimahüsteeria ja rohepöörde lõpetatuks kuulutada. Kui kliimapettuse tugisammas ehk teaduspõhisuse illusioon on alt ära tõmmatud, peaks ülejäänud kaardimajake juba ise kokku varisema, õigus? Paraku, reaalses maailmas asjad nii lihtsalt ei käi. Kus räägivad suur võim ja raha, vaikib teadus. Veel innukamalt vaikib korporatiivne meedia.

Dr. Manni ja tema kaasautorite arvutimudel ei olnud esimene ega viimane omataoliste seas. Erinevate lääneriikide valitsuste poolt finantseeriti üle 30 sarnase arvutimudeli loomist. Kokku on alates eelmise sajandi 70-ndatest loodud üle 90 erineva arvutimudeli. Enamuse ühine omadus on CO2 mõju ning sellest tingitud temperatuuri kasvu ülehindamine. Mudelite ennustatud ja reaalselt mõõdetud temperatuurid lähevad aja jooksul järjest rohkem lahku [2]. Abi pole olnud isegi mõõtetulemuste korrigeerimisest ja tõlgendamisest. Süsihappegaas mõjutab kliimat märksa vähem kui vajalikus suunas häälestatud mudelid ennustasid.

Järelikult puudub rohepöördel igasugune mõte. Ükskõik millisesse viletsusse laseme ennast hulle ideid järgides tüürida, maakera kliimale see märkimisväärset mõju ei avalda. Seda kinnitab aus teadus.

Eelnevat teades, miks hoitakse teadusvalest kõige kõrgemal tasemel kinni? Sest kliima inimtekkelise soojenemise teooria taga on poliitiline tellimus. Kuna CO2 on substants, mille teket on võimalik mõõta, arvutada ja maksustada, siis just selle peale on üles ehitatud terve õhumüügitööstus. Kasu lõikavad nii valitsused, globaalsed fondid kui suurfirmad. Pole haruldane, et mõni firma võtab ühe haruga profiiti fossiilkütuse müügist, teisega CO2 kvootidega spekuleerimisest.

CO2 kvootide turul pöörlevad miljardid mitte millegi eest. Meie elektriarvel kerkib CO2 osakaal suuremaks kui elektri tootmine või transport. Kolossaalset raha pumbatakse elujõuetutesse rohelise energia projektidesse. Tekib riburada erinevaid ameteid ja ametiposte, mis ebateadust edendavad ja kliimavalesid kinnistavad. Raha ju jookseb, milleks oma pead tõe otsimisega vaevata.

Aga miks on vaja rahva hulgas hirmu ja hüsteeriat õhutada? Sest hirm on parim müügiargument. Surmahirmus inimene ei esita kiuslikke küsimusi. Inimesed peavad kliimakriisi uskuma, sest õhus pöörlevad miljonid imetakse välja just nende taskust. On vaks vahet, kas teid sunnitakse maksma sadu eurosid lihtsalt niisama või kaitseks põrgupiinade eest. Inimestele on aastakümneid pähe tambitud kujutluspilte põlevast maast ja kohutavatest üleujutustest, mida suudab eemal hoida vaid katuseraha maksmine. Elu on ju armsam kui raha? Siis maksa! Kahtlused on siin kohatud. Teadus kinnitab, et teie elu on ohus, kuni te korralikult raha välja ei käi.

Jätkuv hirmu külvamine ja massimeedia surve on tekitanud uut liiki usuliikumise. Inimesed on omandanud kindla usu Suure Kliimatõe käsulaudadesse. Täpselt nagu pimedal keskajal hereetikuid, kiusatakse taga neid, kes julgevad dogmades kahelda ja ebameeldivaid küsimusi esitada.

Eriti jõhker on laste ära kasutamine. Neile sisendatakse ühelt poolt halvavat kliimahirmu, teisalt messianistlikke ideid sellest, kuidas noored peavad hukkuvat Maad päästma või kuidas pimedusega löödud vanemale generatsioonile ei ole antud Suurt Kliimatõde näha. Noorte töötlemise ja “spontaansete” meeleavalduste organiseerimisega tegelevad hästi makstud professionaalid.

Nii ongi meil pealtäha normaalsed noored, kes pole kuulnud fotosünteesist, küll aga teavad pisimaidki detaile kohutavatest katastroofidest, mis pidid juba 10 aastat tagasi juhtuma. Nad on valmis õppimise asemel nädalate viisi tänaval seisma, kandes absurdseid loosungeid, nagu “Usume teadust” või “Päästame maailma”. Kõrvalnähtusena kannatavad reaalset hirmu tundvad noored psühholoogiliste probleemide all [2].

Kõige mornim on kogu loo juures see, et ebausuga on kaasa läinud ka ülikoolid ja teadusringkonnad. Teadmine, et 21. sajandi kõrgkoolis avatakse rohepöörde juhtimise õppekavasid, tekitab tunde, et nii mõnegi teadusetempli võiks selguse mõttes Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooliks ümber nimetada. Kui juba ebateadust edendada, siis täiega.

Dogmad on teadvusse nii sügavalt sisse tambitud, et isegi arukad inimesed, kes suudavad muidu maailma adekvaatselt tajuda, põimivad CO2 emissiooni ükskõik mis teemasse, sellega ebateaduslikku usudogmat aina sügavamalt teadvusse rammides.

Õnneks on alati leidunud julgeid ja ausaid teadlasi, kes eelistavad tõde ideoloogilise hullusega kaasa jooksmisele. Neid on taga kiusatud, vallandatud, häbistatud ja tühistatud, aga vaikima sundida pole suudetud. Lisaks tekib ausate teadlaste hulgas järjest suurem vastuseis teaduse valel eesmärgil kasutamisele. Lootust annab näiteks hiljuti avaldatud 1200 teadlase allkirjaga deklaratsioon “Kliima hädaolukorda ei ole olemas” [4].

Karl Olaf Rääk, kolumnist

Viited

[1] Michael Mann ei suutnud kohtus kliimasoojenemise teooriat kaitsta (Objektiiv, 28.08.2019)
https://objektiiv.ee/michael-mann-ei-suutnud-kohtus-kliimasoojenemise-teooriat-kaitsta/

[2] 90 climate model projectons versus reality (Watts Up With That? Okt. 2013)
https://wattsupwiththat.com/2013/10/14/90-climate-model-projectons-versus-reality/

[3] Kliimahirm on tulnud, et jääda (Eesti Ekspress, 02.09.2020)
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90907877/kliimahirm-on-tulnud-et-jaada

[4] World Climate Declaration: There is no climate emergency (Juuni 2022)
https://clintel.org/wp-content/uploads/2022/06/WCD-version-06272215121.pdf