Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Suurbritannia 2017. aasta majanduskasvu prognoos on peale Brexitit kolmekordistunud

-
21.02.2017
Laadime sisu...

Suurbritannia keskmine majanduskasvu prognoos 2017. aastaks on tõusnud 0,5 protsendilt 1,6 protsendile. Suurbritannia keskpanga, Inglismaa Panga, prognoosid on osutunud eriti ekslikeks.

Panga president Mark Carney alandas peale Brexitit olemasolevat prognoosi 0,8 protsendi peale, kergitades seda siis vaikselt esialgu 1,4 protsendile ja siis 2 protsendi peale.

Carney sattus enne 23. juuni referendumit kriitikatule alla, kuna toetas oma väljaütlemistega selgelt ELi pooldajate leeri. Tegelikkuses sai Suurbritanniast 2016. aastal kõige kiirema majanduskasvuga G7 riik.
Naela kursi langus, millel näiteks USA president Donald Trumpi, Inglismaa Panga endise juhi Mervyn Kingi ja IMFi endise asedirektori Ashoka Mody hinnangul on majandusele positiivne mõju, on elavdanud eksporti ja toonud juurde välisinvesteeringuid, mõjumata siiani negatiivselt tarbijaid. Lisaks korvab inflatsiooni ka palgatõus.

Äriringkondades on kindlustunne kõvasti kasvanud ja Direktorite Instituudi (Institute of Directors) poolt läbiviidud uuringu kohaselt ennustab vaid 15% suurettevõtete juhtidest tulude kahanemist võrreldes 2016. aastaga.

Ka väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted on käesoleva aasta suhtes positiivsed. 57% ennustab 4 protsendilist aastakasumi kasvu järgmise kolme aasta jooksul. 22% ennustab aastakasumi kasvuks aga 8%.

Peamised tulevikustrateegiad on laienemine ja eksport ning rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox tegeleb hoolega uute kaubanduslepingute väljatöötamisega. Kohe pärast EL-st lahkumist saab Suurbritannia hakata selliseid lepinguid sõlmima, kuna ei ole enam seotud EL-du piirava ühise kaubanduspoliitikaga.

Allikas: breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)