Suurbritannia alustab oma sõltumatuse näitamiseks kõigepealt läbirääkimisi USA-ga

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
USA president Donald Trump ja Suurbritannia peaminister Boris Johnson.

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson alustab ilmselt lähiajal kaubandusläbirääkimisi kõigepealt Ameerika Ühendriikidega, mitte Euroopa Liiduga.

The Telegraph kirjutab, et selle sammuga soovib Johnson arvatavasti vältida Brüsseli läbirääkijate haardesse sattumist, nagu juhtus Theresa Mayga ja ennetada EL-i nn murekohti, millega nad muidu üritaksid saavutada endale meelepäraseid tulemusi. Läbirääkimistega võidakse algust teha veebruaris toimuva Johnsoni Washingtoni visiidi ajal.

The Telegraphi allika sõnul oleks niisuguse käigu poliitiline signaal väga selge: „Meil on võimekus selle tegemiseks ja samal ajal ei ole põhjust viivitamiseks.“ Arutluse alla tulevad peatükid on ilmselt juba paika pandud ja Ameerika kolleegidega kokku lepitud.  „Mõlema poole poliitiline tahe selleks on suur ja arvatavalt järgneb läbirääkimiste esimene voor üsna pea pärast kahe nädalast ettevalmistusperioodi, mis võib tähendada juba veebruari lõppu,“ kinnitas allikas.

Boris Johnson läheb visiidile Washingtoni veebruari teisel või kolmandal nädalal, enne president Donald Trumpi valimiskampaania aktiivset algust. Johnsonile võimaldatakse ilmselt kõneleda kongressi mõlema koja ees – varasemalt on selle au osaliseks saanud kõigest viis Ühendkuningriigi peaministrit. Kahepoolsete kaubandusläbirääkimiste algusest teatamine on positiivse tähendusega mõlema mehe poliitilisele karjäärile.

Ehkki läbirääkimised ei pruugi ekspertide sõnul kulgeda ilma viperusteta, saadab selline samm Brüsselile selge sõnumi, et Suurbritannia on oma ülemaailmse kaubandusagenda ellu viimise osas otsusekindel ega soovi jääda EL-i regulatsioonide mõjusfääri.

Euroopa Liit ei ole valmis alustama kaubandusläbirääkimisi Ühendkuningriigiga enne märtsikuud. Viimastel päevadel on EL andnud välja ka terve hulga viiteid läbirääkimiste omapoolsete eesmärkide kohta, mis kinnitavad üheselt, et Brüssel soovib karmistada nõudmisi Suurbritannia edasiseks jäämiseks EL-i maksunduse, riigiabi ja keskkonnaregulatsioonide alla.

Allikas: The Telegraph

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused