Suurbritannia karmistab karistusi La Manche’i ületavatele migrantidele

Maailm,
©Scanpix
Prantsuse rannavalve poolt La Manche`ilt ära toodud migrandid.

Suurbritannia karmistab karistust ilma loata riiki sisenemast tabatavatele migrantidele, sest põgenikelaine üle La Manchi väina on viimasel ajal kasvanud.

Rangemad vanglakaristused nii migrantidele kui neid riiki toimetavatele inimestele on osa siseminister Priti Pateli asüülisüsteemi ümberkorraldamise kavast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Laupäeval teatavaks tehtud seaduse järgi on ilma loata Ühendkuningriiki sisenemine kuritegu, mille eest võib senise kuue kuu asemel karistada kuni nelja-aastase vangistusega.

Teisipäeval parlamenti esimesele lugemisele jõudev eelnõu näeb inimsmugeldajatele ette eluaegset vanglakaristust senise maksimaalselt 14 aasta asemel.

Pateli sõnul on tema plaan “karm, kuid õiglane”, ning Ühendkuningriik tervitab inimesi, kes tulevad ohutut ja seaduslikku teed ega kuritarvita süsteemi. Illegaalsele sisenemisele ja sellega seotud kuritegevusele loodetakse teha lõpp.

Briti asüülisüsteemi on üle koormanud viimaste kuude rändetulv. Selle aasta esimese kuue kuuga on üle La Manche’i väina Suurbritanniasse jõudnud ligi 6000 migranti.

Kogu 2020. aasta jooksul jõudis riiki 8417 illegaalset sisserändajat.

Rändesurve aga kasvab. La Manche’i väinas päästeti üle 100 migrandi, nende seas 29 last, kui nad püüdsid reedel kuue paadiga Prantsusmaalt Suurbritanniasse jõuda, teatasid Prantsuse merendusametnikud.

Migrandid võtsid ühelt aluselt ühendust Prantsuse päästeteenistusega ning teatasid, et on Prantsusmaa põhjaranniku lähedal raskustesse sattunud.

Prantsuse päästeteenistuse laev võttis pardale 55 migranti, nende seas 14 naist ja 26 last.

Ühtekokku päästeti 111 migranti ja toimetati tagasi Prantsuse sadamatesse Dunkirki ja Calais’sse.

La Manche’i väina ületada püüdvate migrantide arv on viimasel kahel aastal järsult kasvanud, seda hoolimata neid sellel teekonnal varitsevatest ohtudest, seal hulgas tihedast laevaliiklusest ja tugevatest hoovustest.

Eelmisel aastal ületas või püüdis ületada La Manche’i Prantsusmaalt Suurbritanniasse rohkem kui 9500 migranti, mida on neli korda rohkem kui 2019. aastal.

Kuus inimest said ületamiskatsel surma ja veel kolm jäi kadunuks. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused